1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sylwia Dekiert życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Sylwii Dekiert

Syliwa Dekiert jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 12 marca 1979 roku w Zielonej Górze.

Wykształcenie

Ukończyła filologię polską ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Kariera

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła od praktyk w „Gazecie Lubuskiej”. Do telewizji Polskiej trafiła w 2002 roku i początkowo zajmowała się głównie wydawaniem programów. Następnie coraz bardziej angażowała się w rolę prezenterki. Była gospodarzem takich programów jak Misja – kondycja. Magazyn biegacza i triathlonisty, Orły Nawałki, Orły Sportu, czy Wielki Test. Wielokrotnie prowadziła studio sportowe i była reporterką terenową z wydarzeń sportowych. W latach 2005-2019 prowadziła Sport telegram, a od września 2011 roku Sport przed głównym wydaniem Wiadomości. W 2017 roku prowadziła koncert „Debiuty” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2018 roku była nominowana do Telekamery w kategorii „Nadzieja telewizji”. W latach 2017-2018 współprowadziła program Dzień dobry Polsko. Największą popularność zaczęła zyskiwać w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji - prowadziła wtedy program Orły Nawałki, który przybliżał Polakom członków postaci kadry narodowej.

Euro 2020

O Dekiert zrobiło się głośno w czerwcu 2021 roku. Podczas meczu Dania - Finlandia jeden z duńskich zawodników, Christian Eriksen, doznał zawału serca. Transmisję z tego wydarzenia prowadziła Telewizja Polska, a Dekiert była gospodarzem w studiu meczowym, gdzie gościła znawców piłkarskich. W pewnym momencie dziennikarka zapytała wprost, co się stanie, jeśli się okaże, że piłkarz umrze i wraz z gośćmi zaczęła rozważać ten pesymistyczny scenariusz, mimo że Eriksen wciąż walczył o życie. Snuto teorie, że Euro może zostać wstrzymane w przypadku śmierci piłkarza. Przypomniano również zawodników, którzy w ostatnich latach zmarli podczas meczów. Cała dyskusja oburzyła widzów i internautów, a na prezenterkę spłynęła fala krytyki.

Życie prywatne

Pierwszym mężem Dekiert był Rafał Darżynkiewicz. Para ma wspólnie dwóch synów – Doriana i Igora. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i małżonkowie postanowili się rozstać. Obecnie partnerem dziennikarki jest Sławomir Nelup, z którym zaręczyła się w 2019 roku. Narzeczeni mają wspólnie syna - Lukę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

43 + = 51

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73