1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kaśka Sochacka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Kaśki Sochackiej

Kasia Sochacka jest polską piosenkarką. Urodziła się w 1990 roku.

Wykształcenie

Studiowała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Kariera

Swój talent po raz pierwszy zaprezentowała publicznie w 2010 roku, gdy postanowiła wystąpić w trzeciej edycji telewizyjnego talent show Mam talent!, gdzie zakwalifikowała się aż do finału. Kolejną próbą przebicia się do świata show biznesu nastąpiła cztery lata później, gdy wzięła udział w kolejnym telewizyjnym programie dla utalentowanych muzyków - Must Be the Music. Tylko muzyka. Tym razem udało się jej dotrzeć do półfinału show. W tym czasie miała już na swoim koncie trzy autorskie piosenki - Drzazga, Czasu części pierwsze i Trochę tu pusto. Ten ostatni kawałek został w 2017 roku wykorzystany w zapowiedzi serialu Zawsze warto emitowanego w stacji Polsat. Już wtedy Sochacka zyskała rzesze fanów, którzy słysząc utwór z zainteresowaniem szukali jego wykonawczyni.

W 2019 roku ukazał się minialbum artystki, zatytułowany Wiśnia, a jego tytułowa piosenka szybko zaczęła być grana w alternatywnych stacjach radiowych. W styczniu 2020 Wiśnia uplasowała się na pierwszym miejscu notowania Listy przebojów Programu Trzeciego. W tym samym roku Kasia wystąpiła ze swoim utworem podczas koncertu Korteza - przy jego akompaniamencie instrumentalnym. Nagranie tego wykonania stało się bardzo popularne na YouTubie, a słuchacze z coraz większą niecierpliwością zaczęli wyczekiwać płyty młodej wokalistki. Doczekali się niecałe dwa lata później - debiutancki krążek Sochackiej ukazał się w 2021 roku i nosił nazwę Ciche dni. Płytę promował singiel o tym samym tytule oraz duet nagrany z Vito Bambino zatytułowany Boję się o Ciebie.

Kasia Sochacka jest uważana za jedną z najbardziej utalentowanych wschodzących gwiazd, a jej dzieła są pozytywnie komentowane przez krytyków muzycznych i świetnie odbierane przez słuchaczy. Obecnie aktywnie koncertuje, promując swoją debiutancką płytę.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym artystki, która na początku swojej kariery stara się interesować fanów i media wyłącznie swoją działalnością muzyczną, a nie osobistymi szczegółami. Wiadomo jednak, że jej serce jest już zajęte - jej partnerem jest basista Jakub Kasznia.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

56 + = 58

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: