1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jennifer Lopez życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Jennifer Lopez

Jennifer Lopez jest amerykańską piosenkarką i aktorką. Urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku.

Kariera

Swoją karierę w wielkim świecie show-biznesu Jennifer rozpoczęła jako aktorka. Pierwszą rolę w filmie otrzymała w dramacie Moja mała dziewczynka. Jej największą pasją zawsze był taniec i to właśnie z nim chciała związać swoją przyszłość zawodową. Na początku była zatrudniana jako tancerka w teledyskach. Tańczyła też między innymi dla New Kids On The Block czy Janet Jackson.

Przełom w karierze Lopez nastąpił w drugiej połowie lat 90. Najpierw pojawiła się w serialu South Central, a potem dostała rolę w dramacie My Family. Następnie zagrała w filmie sensacyjnym Pociąg z forsą i dramacie Krew i wino, gdzie wystąpiła u boku samego Jacka Nicholsona. Jednym z ważniejszych momentów w karierze Jennifer był angaż do filmu Selena w 1997 roku. Za odegranie tytułowej roli piosenkarki meksykańskiego pochodzenia, która zginęła tragicznie z rąk fanki Jennifer zebrała mnóstwo pozytywnych opinii, zyskała rozgłos oraz nominację do Złotego Globu. Zaczęły pojawiać się kolejne propozycje filmowe - niedługo potem zagrała w Anakondzie i Drodze bez powrotu. Jej sława zaczęła gwałtownie rosnąć, a ona sama zyskała światową sławę. W kolejnych latach wystąpiła w kilkudziesięciu filmach. Była pierwszą aktorką latynoskiego pochodzenia, która za rolę w filmie zarobiła ponad milion dolarów.

Mając już ugruntowaną pozycję na rynku, korzystając z olbrzymiej sławy, jaką zdobyła przez lata swojej kariery aktorskiej, Lopez postanowiła iść za ciosem i spróbować swoich sił w muzyce. W 1999 roku wydała debiutancką płytę On The 6 , która okazała się sukcesem. Kolejne płyty zdobywały szczyty list przebojów na całym świecie, a J.Lo stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych piosenkarek. Po wydaniu trzeciego albumu Jennifer ponownie, na kilka lat, skupiła się na karierze filmowej. Zagrała wtedy w takich znanych produkcjach jak: Pokojówka na Manhattanie, Dziewczyna z Jersey czy Zatańcz ze mną). Stała się jedną z najlepiej zarabiających aktorek na świecie.

Ostatni album artystki pochodzi z 2014 roku, ale z pewnością nie zniknęła ani z rynku muzycznego ani filmowego. Co jakiś czas występuje w kolejnych produkcjach filmowych oraz wydaje single - samodzielnie lub we współpracy z innymi artystami. W 2020 wystąpiła z Shakirą podczas LIX edycji SuperBowl Halftime Show.

Pozostałe działalności

Lopez jest kobietą bardzo przedsiębiorczą, która aktywnie działa w biznesie. Dzięki mocnej pozycji w świecie show-biznesu gwiazda może pozwolić sobie na próbowanie swych sił w różnych branżach, a produkty sygnowane jej nazwiskiem zawsze okazują się bestsellerami. Celebrytka posiada między innymi własną linię perfum, butów czy odzieży. Jest też producentką reality show DanceLife. Przez pewien czas miała też własną restaurację w Kalifornii.

Życie prywatne

Życie miłosne J.Lo zawsze obfitowało w wiele wydarzeń. Piosenkarka wychodziła za mąż trzykrotnie. Pierwszym mężem gwiazdy był restaurator Ojani Noa, z którym rozwiodła się po roku wspólnego życia. Po raz drugi na ślubnym kobiercu stanęła obok Crisa Judda. Małżeństwo to przetrwało jedynie kilkanaście miesięcy. Następnie Jennifer spotykała się przez dwa lata z aktorem Benem Affleckiem. Jej trzecim mężem był wokalista Marc Anthony. Trzecie małżeństwo wokalistki przetrwało najdłużej, bo aż siedem lat. Para ma wspólnie dwoje dzieci - bliźniaki, córkę Emmę Maribel i synka Maximiliana „Maxa” Davida. W 2011 roku artyści oficjalnie ogłosili, że ich małżeństwo dobiegło końca i planują rozwód. W 2017 Lopez związała się z baseballistą Alexem Rodriguezem, z którym była zaręczona. Związek ten niestety również nie przetrwał próby czasu, ponieważ w 2021 roku para postanowiła się rozstać. Spekuluje się, że Jennifer ponownie zaczęła spotykać się z Benem Affleckiem, który również niedawno został singlem.

Wybrana filmografia

 • 1995: Pociąg z forsą – Grace Santiago
 • 1996: Jack – panna Márquez
 • 1997: Selena – Selena Quintanilla
 • 2000: Cela – Catherine Deane
 • 2001: Powiedz tak – Mary Fiore
 • 2002: Nigdy więcej – Slim Hiller
 • 2002: Pokojówka na Manhattanie – Marisa Ventura
 • 2004: Dziewczyna z Jersey – Gertrude Steiney
 • 2004: Zatańcz ze mną – Paulina
 • 2005: Sposób na teściową – Charlotte Cantilini
 • 2005: Niedokończone życie – Jean Gilkyson
 • 2006: Miasto śmierci – Lauren Adrian
 • 2010: Plan B – Zoe
 • 2012: Jak urodzić i nie zwariować – Holly
 • 2013: Parker – Leslie Rodgers
 • 2015: Chłopak z sąsiedztwa – Claire Peterson
 • 2018: Teraz albo nigdy – Maya
 • 2019: Ślicznotki – Ramona
 • 2021: Marry Me – Kat Valdez

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 73 = 76

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: dvsross