1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Kalczyńska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Anny Kalczyńskiej

Anna Kalczyńska jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 23 kwietnia 1976 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Jest absolwentką lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim i studiów podyplomowych na Kolegium Europejskim.

Kariera

Po studiach Anna odbyła staż w Komisji Europejskiej w Brukseli, gdzie pracowała w dziale prasy i komunikacji. Jej przygotowanie do wymarzonego zawodu było więc gruntowne i wkrótce stało się jasne, że lata nauki bardzo się opłaciły. Pierwszy kontakt z mediami Kalczyńska miała na planie programu Pegaz poświęconemu kulturze, który współtworzyła na antenie Telewizji Polskiej. Po kilku latach spędzonych w TVP dziennikarka postanowiła zmienić stację i przejść do TVN 24, gdzie została współautorką i wydawczynią programu Studio Europa. Po czterech latach sama stanęła przed kamerą jako prezenterka programu. W tym czasie prowadziła również serwisy informacyjne. W 2007 roku Anna Kalczyńska wraz z Łukaszem Grassem prowadziła program Polska i świat. W 2014 roku prowadziła cotygodniowy magazyn Tu Europa.

Przełomem w karierze i medialnej rozpoznawalności Kalczyńskiej było dołączenie do obsady programu śniadaniowego Dzień dobry TVN. Prezenterka zajęła miejsce dziennikarki Jolanty Pieńkowskiej i bardzo szybko zyskała przychylność i sympatię widzów. Początkowo jej współprowadzącym był Robert Kentereit, którego w 2015 roku zastąpił Jarosław Kuźniar. Od września 2016 roku Anna Kalczyńska występuje o poranku na szklanym ekranie w parze z dziennikarzem i filmoznawcą W 2016 roku nastąpiła kolejna zmiana męskiej części duetu prowadzących i od tego czasu do dziś zawodowym partnerem Kalczyńskiej jest Andrzej Sołtysik.

Anna świetnie odnalazła się w świecie show-biznesu i chętnie się w nim udziela. Często można zobaczyć ją na łamach różnych magazynów life stylowych. Prezenterka jest także aktywna w social mediach, gdzie publikuje swoje opinie i komentarze na bieżące kwestie oraz zdjęcia ze swojego życia zawodowego i prywatnego.

Życie prywatne

Prezenterka od 2007 roku jest żoną Macieja Maciejowskiego, członka zarządu TVN. Para ma wspólnie troje dzieci - Jana, Hannę i Krystynę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

24 + = 33

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Magazyn VIVA!