1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

James Arthur życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Jamesa Arthura

James Arthur jest brytyjskim wokalistą. Urodził się 2 marca 1988 roku w Middlesbrough.

Kariera

Arthur od 2005 roku udzielał się w wielu zespołach, później występował jako solowy artysta i stworzył własny projekt The James Arthur Band i The James Arthur Project. Przygodę z profesjonalną sceną rozpoczął w 2012 roku, biorąc udział w brytyjskiej edycji programu muzycznego X Factor. Młody chłopak pokonał wszystkich konkurentów i zwyciężył w finale show. Wydarzenie to okazało się przełomem w jego życiu, bo zaraz po zakończeniu programu zaczął robić karierę i błyskawicznie osiągać sukcesy na rynku. Debiutancki singiel wokalisty zatytułowany Impossible znalazł się na pierwszych miejscach większości list przebojów w największych stacjach radiowych i odniósł sukces nie tylko w Wielkiej Brytanii. Zwycięstwo w popularnym talent show było przepustką do kariery i zdobycia wielkiego majątku. W 2013 wydał debiutancką, solową płytę, zatytułowaną James Arthur, która zawierała kolejne przeboje, takie jak: You're Nobody Til Somebody Loves You. Krążek zadebiutował na 2. miejscu brytyjskiej listy bestsellerów. Pod koniec 2014 roku ukazał się utwór Kryptonite z udziałem Arthura, a kilka miesięcy później wokalista opublikował demo utworu Promise promującego drugi album artysty. Fani musieli poczekać na niego jeszcze ponad rok, ponieważ jego druga płyta, zatytułowana Back from the Edge, ukazała się ponad rok później.

Trzecią płytę muzyka zapowiadają utwory: Naked i You Deserve Better. Tytuł tego krążka i data premiery nie są jeszcze jednak znane.

Kontrowersje

O muzyku zrobiło się głośno w 2021 roku, kiedy to media opisywały jego zachowanie podczas jednego z koncertów. Okazuje się bowiem, że Brytyjczyk bardzo lekceważąco podchodził wtedy do szerzącej się epidemii koronawirusa. Mężczyzna wyraźnie dał zgromadzonym na koncercie fanom do zrozumienia, że aktualna sytuacja na świecie niespecjalnie go interesuje. Dodatkowo mimo że cała hala była zapełniona ludźmi, nikt nie miał ze sobą masek i nigdzie nie było płynów do dezynfekcji rąk.

Kilka dni po tym zdarzeniu... James trafił na kwarantannę z podejrzeniem zarażenia. Jego stan stan zdrowia tym bardziej był niepokojący z uwagi na astmę, z którą się zmaga.

Życie prywatne

Wokalista spotykał się z wieloma kobietami, również ze świata show-biznesu. Jednym z jego najgłośniejszych związków był ten z Ritą Orą. Muzyk przyznał, że po rozstaniu w piosenkarką wpadł w uzależnienie od seksu.

Wcześniej miał też problemy z narkotykami i hazardem. Przez pewien czas cierpiał na depresję i zaburzenia nastroju.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 + = 68

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła