1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jacek Szawioła życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Jacka Szawioły

Jacek Szawioła jest polskim celebrytą, fryzjerem i stylistą.

Popularność

Szawioła zyskał popularność dzięki występowi w programie Gogglebox. Przed telewizorem. Uczestnicy produkcji we własnych domach oglądają programy nadawane w telewizji i komentują na głos to, co widzą. Program szybko stał się hitem stacji, a jego bohaterowie z dnia na dzień stali się celebrytami. Jednym z najdłużej występujących uczestników show jest właśnie Jacek Szawioła. Wraz z Mariuszem Kozakiem są obecni na ekranie od samego początku emisji programu. Duet bawi widzów swoimi zabawnymi i czasem złośliwymi komentarzami. Rozpoznawalność jaką zapewnił Jackowi program odzwierciedla się także w liczbie obserwujących jego instagramowy profil, ponieważ obecnie jest to prawie 90 tysięcy użytkowników. Celebryta brał udział w kulinarnym programie Ugotowani, w którym znane osoby gotują dla swoich równie znanych gości.

Fryzjer prezydenta

Podczas poprzedniej kampanii prezydenckiej, gdy Andrzej Duda rywalizował z Bronisławem Komorowskim, Szawioła był prywatnym fryzjerem prezydenta Dudy i dbał o jego wygląd w trakcie wystąpień publicznych.

Brutalne pobicie

20 czerwca 2020 roku Szawioła poinformował na Instagramie, że został brutalnie napadnięty. Krótkie nagrania, które udostępnił w sieci pokazują liczne obrażenia na jego twarzy. Mężczyzna pokazał zakrwawioną twarz i opisał szczegóły pobicia, do którego doszło z pobudek homofobicznych. Większość fanów celebryty wyraziło oburzenie i współczucie, ale pojawiła się także grupa osób, które oskarżyły Szawiołę o prowokację tuż przed wyborami prezydenckimi. Niektórzy twierdzili, że Jacek Szawioła sam sprowokował bójkę faktem, że „obnosił się publicznie ze swoją homoseksualnością”. Fryzjer odniósł się do nieprzychylnych komentarzy, umieszczając oświadczenie, w którym zapowiedział podjęcie kroków prawnych w związku z atakiem oraz podziękował obserwatorom za wsparcie.

Życie prywatne

Szawioła jest jednym z najbardziej znanych homoseksualistów w polskim show-biznesie. Jacek nie ukrywa swojej orientacji seksualnej i jednocześnie bardzo stanowczo i głośno opowiada się za równymi prawami dla osób LGBT, np. prawem do zawarcia związku małżeńskiego dla par jednopłciowych. Celebryta bardzo aktywny medialnie. Chętnie dzieli się informacjami ze swojego życia, zdjęciami i przemyśleniami w portalach społecznościowych. Jego długoletnim partnerem życiowym był Mariusz Kozak. Mężczyźni zadebiutowali w programie Gogglebox. Przed telewizorem już jako para. W 2019 roku ogłosili oficjalnie rozstanie. Obecnie obaj panowie są w nowych związkach, ale mimo rozstania nadal występują razem w Googlebox, tworząc jeden z najbarwniejszych duetów programu.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 9 = 14

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła