1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Izabela Janachowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Izabeli Janachowskiej

Izabela Janachowska jest polską celebrytką, tancerką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 5 września 1986 roku w Gryfinie.

Kariera taneczna

Tańcem zajmowała się już jako mała dziewczynka. Treningi rozpoczęła w wieku 8 lat i bardzo szybko okazało się, że ma ku temu wyjątkowe predyspozycje i talent. Jej zdolności do tańca zostały dostrzeżone, a ona sama zaczęła startować w coraz większej liczbie konkursów. W kategorii juniorów zdobyła trzy medale: Medal na Mistrzostwach Polski w 10 tańcach, w tańcach latynoamerykańskich oraz w tańcach standardowych. W kategorii młodzieżowej Janachowska zdobyła, między innymi, medal na Mistrzostwach Świata w 10 tańcach, Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w 10 tańcach, Medal na Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich.

Taniec z Gwiazdami

W telewizji pojawiła się dzięki programowi Taniec z Gwiazdami, do którego obsady dołączyła w 2009 roku jako profesjonalna tancerka. Jej pierwszym partnerem w programie był Wojciech Medyński. W kolejnych edycjach była trenerką takich znanych osób jak: Radosław Majdan, Przemysław Saleta, Paweł Staliński i Zbigniew Urbański. W 2014 roku Janachowska wzięła udział w polsatowskiej wersji programu, w którym zatańczyła z Rafałem Brzozowskim. Niestety kontuzja kolana zmusiła Izabelę do rezygnacji z tańca.

Branża ślubna

Będąc już znaną twarzą rozpoczęła dalszy rozwój kariery świecie show-biznesu. Jej medialna kariera rozwinęła się w dość niespodziewanym kierunku. Postawiła na branżę ślubną, którą od podszewki poznała, gdy sama wychodziła za mąż. Jej pierwszy blog o tej tematyce, na którym dzieliła się ze swoimi czytelnikami inspiracjami i poradami, powstał w 2015 roku. Blog szybko został przekształcony w profesjonalny portal ślubny. Trzy lata później Janachowska założyła kanał na YouTube, który obecnie obserwuje ponad 100 000 fanów. Sukcesy prowadzonej przez nią działalności i rozpoznawalne już w show-biznesie nazwisko w 2015 roku dały jej szansę na poprowadzenie własnego programu na antenie TVN Style zatytułowanego I nie opuszczę cię aż do ślubu. Rok później została prowadzącą programu W czym do ślubu. W sierpniu 2018 została twarzą stacji TLC, dla której zrealizowała programy: Ślub marzeń i Panny młode ponad miarę. Napisała też kilka książek o tej tematyce, a także jest autorką aplikacji ślubnej WeddingDreamAPP. Janachowska stworzyła kilka autorskich kolekcji ślubnych. W 2019 roku otworzyła w Warszawie showroom z sukniami ślubnymi.

Życie prywatne

Janachowska od 2014 roku jest żoną milionera, Krzysztofa Jabłońskiego. Starszy o 20 lat mąż tancerki dorobił się fortuny na produkcji świec. Gdy zaczęli się spotykać musieli mierzyć się z krytyką i opiniami internautów. twierdzących, że Izabela zdecydowała się na ślub z powodu pozycji i majątku męża. Zakochani jednak nie przejmowali ani nadal nie przejmują się tymi oskarżeniami, publikując na Instagramie zdjęcia ze swojego życia, dzieląc się swoim szczęściem z fanami. Para ma syna, Christophera Alexandra, który urodził się w 2019 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 58 = 63

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki.