1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Radosław Majdan życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Radosława Majdana

Radosław Majdan jest polskim celebrytą, byłym piłkarzem i reprezentantem Polski na pozycji bramkarza. Urodził się 10 maja 1972 roku w Szczecinie.

Kariera piłkarska

Marzeniem Radosława juz w dzieciństwie było zostanie piłkarzem. Karierę rozpoczynał w drużynach juniorskich klubu Pogoń Szczecin. Pierwszy mecz w ekstraklasie rozegrał w 1992 roku przeciwko Ruchowi Chorzów. W 2001 roku drużyna Majdana uzyskała tytuł wicemistrza Polski. W tym samym roku przeszedł do klubu tureckiej Superligi Göztepe Izmir, następnie grał w klubie piłkarskim PAOK Saloniki, potem znowu w Turcji, a później w Izraelu. W latach 2000–2002 Majdan został powołany do składu reprezentacji Polski. Rozegrał w narodowych barwach siedem spotkań. W 2003 roku został wykupiony przez klub ówczesnych mistrzów Polski, Wisłę Kraków. W 2004 i 2005 roku w barwach tego klubu zdobył tytuły mistrzowskie. W 2007 roku Majdan przeszedł do Polonii Warszawa. Był tam jednak tylko zamiennikiem. W 2010 roku zakończył karierę sportową.

Kariera medialna

Podczas swojej kariery sportowej był piłkarzem bardzo medialnym. Chętnie pojawiał się na okładkach magazynów takich jak „CKM”, „Gala” czy „Joy”. Występował również w reklamach perfum, sprzętu sportowego i ubrań. W 2011 roku stworzył własną linię perfum Vabun. Rok później ukazała się biografia Radosława Majdana pt. Pierwsza połowa. Brał udział w wielu programach telewizyjnych takich jak Bar, Mamy cię!Szymon Majewski Show. Trzykrotnie był gościem w talk-show Kuba Wojewódzki. Wielokrotnie gościł w programie śniadaniowym Dzień dobry TVN jako ekspert w różnych kwestiach. Brał udział w Tańcu z gwiazdami i programie Azja Express. W 2018 roku wraz Małgorzatą Rozenek-Majdan był bohaterem reality show Iron Majdan oraz zawodnikiem w specjalnym wydaniu Milionerów, w którym w parze z Małgorzatą wygrali 40 tysięcy złotych, które przekazali na cele charytatywne.

Związki

Radosław Majdan jest podwójnym rozwodnikiem. Jego pierwszą żoną była projektantka mody, Sylwia Majdan, a ich małżeństwo zakończyło się rozwodem. W 2003 roku piłkarz związał się z polską piosenkarką Dorotą Rabczewską, znaną jako Doda. Dwa lata później para wzięła ślub, a ich małżeństwo przez długi czas pozostawało w blasku fleszy. Po trzech latach małżeństwo zakończyło się rozwodem. W 2013 roku były reprezentant Polski zaczął spotykać się z celebrytką Małgorzatą Rozenek, z którą zaręczył się rok później. W 2016 roku para wzięła ślub, a w 2019 roku oficjalnie ogłosili, że spodziewają się dziecka, które przyszło na świat 10 czerwca 2020 roku. Mały Henryk to pierwsze dziecko Radosława. Majdanowie uważani są za jedną z najbardziej wpływowych par polskiego show-biznesu. Często pokazują się publicznie, pozują na ściankach i biorą udział w imprezach branżowych.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Zbigniew Luchciński.