1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ilona Felicjańska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Ilony Felicjańskiej

Ilona Felicjańska, obecnie Ilona Montana, jest polską celebrytką i modelką. Urodziła się 30 maja 1970 lub 1973 roku w Łasku.

Modeling

Swoją karierę modelki rozpoczęła w 1992 roku, gdy po zyskaniu tytułu II wicemiss Ziemi Łódzkiej trafiła do agencji modelek. Rok później zdobyła tytuł II wicemiss Polonia. W 1994 roku dotarła do półfinału wyborów Miss International w Japonii. W tym samym roku zadebiutowała na wybiegu, prezentując kreacje Mody Polskiej. Rozkwit jej kariery branży modelingowej przypadł na lata 1994–1996, kiedy brała udział w pokazach w Paryżu, Berlinie czy Santiago. Występowała na wybiegach takich gwiazd jak Calvin Klein czy Pierre Cardin. W Polsce współpracowała z takimi projektantami jak, między innymi, Teresa Rosati czy Maciej Zień. Dzięki zyskanej rozpoznawalności Felicjańska zaczęła być zapraszana do udziału w kampaniach reklamowych. Swoim nazwiskiem i twarzą reklamowała, między innymi: kosmetyki Miss Sporty, mydła Palmolive, kremy Ireny Eris. Była też ambasadorką włoskiego domu mody MaxMara i marki samochodowej Alfa Romeo.

Działalność charytatywna

W 2005 roku modelka założyła firmę Felicjańska Media, której zyski za organizację wydarzeń takich pokazy mody, imprezy artystyczne czy sesje zdjęciowe, przekazywane są na leczenie chorych dzieci. Dwa lata później z inicjatywy Felicjańskiej powstała fundacja Niezapominajka, której misją jest pomoc ofiarom wypadków i osobom chorującym na nieuleczalne choroby. W 2010 roku została nagrodzona statuetką Ecco Walk in Style za swoją działalność charytatywną. Dwa lata później stworzyła kampanię społeczną skierowaną do kobiet zatytułowaną: „Pamiętaj o samokontroli”. Celebrytka jest też ambasadorką Dobrej Woli w Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka.

Skandale

W 2010 roku modelka została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miała we krwi 2,3 promila alkoholu i po całym wydarzeniu próbowała uciec z miejsca wypadku. Wyszło wtedy na jaw, że kobieta jest uzależniona od alkoholu. Felicjańska postanowiła zapisać się na terapię i zaczęła publicznie mówić o swoim problemie. Odwyk sprawił, że modelka przez 6 lat nie zajrzała do kieliszka. Niestety po tym czasie nastąpił nawrót uzależnienia, a ona sama musiała ponownie udać się na leczenie. W 2019 podczas wakacji w Stanach Zjednoczonych była modelka i jej mąż Paul Montana zostali aresztowani w hotelu pod zarzutem naruszenia nietykalności osobistej. Podczas małżeńskiej awantury miało dojść do rękoczynów, a nawet gryzienia. Na nagraniach policyjnych słychać, jak Felicjańska oświadcza funkcjonariuszom, że wcześniej piła alkohol. Małżeństwo trafiło do aresztu, który opuścili po tym, jak ich znajomi wpłacili kaucję. Po powrocie do Polski małżeństwo po raz kolejny zszokowało opinię publiczną i swoich fanów po tym jak Montana umieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać, jak Felicjańska uprawia z nim seks oralny. Mężczyzna jeszcze dwukrotnie opublikował niestosowne, roznegliżowane zdjęcia swojej żony. Kobieta w kwietniu 2020 roku za pomocą swojego Instagrama poinformowała, że udała się na odwyk do szpitala psychiatrycznego.

Życie prywatne

Modelka w czerwcu 2000 roku wyszła za mąż za Andrzeja Rybkowskiego. Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i para rozwiodła się w 2012 roku. Mają razem dwóch synów: Macieja i Adama. Felicjańska w 2019 roku wyszła za Paula Montanę, biznesmena i byłego partnera córki Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 79 = 89

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73.