1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Hozier życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Hoziera

Hozier, a właściwie Andrew Hozier Byrne, jest irlandzkim piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem i multiinstrumentalistą. Urodził się 17 marca 1990 roku w Bray w Wicklow.

Początki kariery

Hozier na rynku muzycznym pojawił się w 2013 roku, wydając swój debiutancki minialbum Take Me to Church, którego singlem i równocześnie największym hitem muzyka był utwór o tym samym tytule. W teledysku do piosenki artysta poruszył problem homofobii. Singiel od razu stał się hitem i opanował listy przebojów stacji radiowych na całym świecie. Rok później premierę miał drugi singiel Hoziera pt. From Eden. Piosenkarz zaczął być zapraszany do programów telewizyjnych takich jak Late Show with David Letterman czy The Ellen DeGeneres Show, co pokazało, że zyskał już sławę w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu 2014 roku wydał debiutancką płytę studyjną, którą zatytułował po prostu Hozier. Płyta osiągnęła wysokie wyniki sprzedaży na całym świecie, a utwór Take Me to Church przez długi czas utrzymywał się na szczytach list przebojów w wielu krajach i został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Piosenka roku. W 2016 roku artysta stworzył teledysk do piosenki Cherry Wine, w którym zagrała trzykrotnie nominowana do Oskara aktorka Saoirse Ronan. Za pomocą teledysku artyści zabrali głos w sprawie przemocy domowej i swoją działalnością wsparli organizacje charytatywne walczące z tym problemem na całym świecie.

W tym samym roku Hozier na potrzebę ścieżki dźwiękowej do filmu Tarzan: Legenda stworzył nowy utwór zatytułowany Better Love.

Druga płyta piosenkarza, Wasteland, Baby!, miała premierę w 2018 roku, a promował ją singiel Nina Cried Power, który trafił na playlistę ulubionych piosenek 2018 roku Baracka Obamy. Hozier po raz pierwszy w Polsce wystąpił 4 lipca 2015 roku na Open’er Festival.

Życie prywatne

Ojciec Hoziera był muzykiem bluesowym, co w dużej mierze ukształtowało wrażliwość artystyczną wokalisty. Jako nastolatek zaczął śpiewać i uczyć się gry na gitarze. Zanim zyskał sławę był członkiem Trinity Orchestra i solistą w chórze Anuna.

Artysta nie dzieli się z mediami informacjami o swoim życiu uczuciowym, nie publikuje też prywatnych zdjęć na swoich kontach w mediach społecznościowych. Od jakiegoś czasu media spekulują, że muzyk spotyka się ze Saoirse Ronan. Żadna z zainteresowanych stron nie odniosła się jednak do tych plotek i nie wiadomo, czy są prawdziwe.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Kayla Johnson.