1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Demi Lovato życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Demi Lovato

Demi Lovato jest amerykańską piosenkarką. Urodziła się 20 sierpnia 1992 roku w Albuquerque.

Początki kariery

W wieku siedmiu lat, Lovato rozpoczęła naukę gry na pianinie. Od samego początku łączyła pasję do muzyki i aktorstwa. Swoje pierwsze aktorskie kroki postawiła w serialu dla dzieci Barney & Przyjaciele. W 2006 roku wcieliła się w epizodyczną postać w jednym z odcinków serialu Skazany na śmierć. Rok później otrzymała szansę zagrania głównej roli w produkcji Disneya pt. Camp Rock. Na potrzeby serialu nagrała też kilka piosenek, które znalazły się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej. W 2008 roku występowała jako support zespołu Jonas Brothers, którego członków poznała na planie serialu. W tym samym roku wydała swoją debiutancką płytę zatytułowaną Don't Forget. Album szybko osiągnął sukces, a promowały go single: Get BackLa La Land oraz Don’t Forget. W 2009 roku Lovato zagrała tytułową rolę w kolejnym serialu Disney Channel pt. Słoneczna Sonny. W następnym roku zagrała u boku swojej przyjaciółki, Seleny Gomez, w filmie pełnometrażowym Program ochrony księżniczek.

Rozwój kariery

W 2009 roku Demi ruszyła w swoją pierwszą samodzielną trasę koncertową w celu promocji swojego drugiego studyjnego albumu, Here We Go Again. Rok później po raz zagrała w kontynuacji produkcji Camp Rock, drugim sezonie Słonecznej Sonny i jednym odcinku popularnego serialu Chirurdzy. W lipcu 2011 roku Demi rozpoczęła współpracę z producentem Timbalandem i jeszcze w tym samym roku wydała trzecią płytę zatytułowaną Unbroken. Najbardziej znane utwory z tego albumu to Give Your Heart A Break oraz Skyscraper. W 2012 roku piosenkarka otrzymała nagrodę w kategorii Ulubiony artysta pop podczas gali People’s Choice Award, pokonując takie gwiazdy jak Beyoncé , Rihanna czy Lady Gaga. W kolejnych latach wydała jeszcze trzy albumy - DemiTell Me You Love Me oraz Confident, a za ostatni z nich otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Grammy. W 2017 roku Lovato wydała Sorry Not Sorry jako pierwszy singiel promujący jej szósty album. Wystąpiła także w utworze Clean Bandit zatytułowanym Solo, który ostatecznie dotarł do pierwszego miejsca brytyjskiej listy przebojów. W tym samym roku wokalistka wydała utwór zatytułowany Sober ,w którym ujawniła swój powrót do używek po sześciu latach trzeźwości. Lovato jest bardzo utalentowaną wokalistką. Skala jej głosu obejmuje ponad 4 oktawy.

Życie prywatne i związki

Artystka ma starszą siostrę, Dallas, oraz dwie przyrodnie siostry: Amber oraz Madison. Jej rodzice rozstali się gdy Demi miała dwa lata. W 2013 roku zmarł tata piosenkarki. W wczesnych latach kariery Demi Lovato spotykała się z Joe Jonasem. Od 2010 roku wokalistka była w związku z aktorem, Wilmerem Valderramą, a ich związek przetrwał 6 lat. Gwiazda od lat zmaga się z chorobą i uzależnieniami. Zmagała się z depresją, miała zaburzenia odżywiania. W 2010 roku była zmuszona rozpocząć terapię odwykową po uderzeniu jednej z tancerek w twarz podczas trasy koncertowej z zespołem Jonas Brothers. W trakcie leczenia zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową, która w połączeniu z narkotykami i alkoholem powodowała ataki agresji i paranoję. Na pewien czas udało się jej powrócić do trzeźwości. W 2018 roku Lovato trafiła do szpitala w wyniku przedawkowania heroiny. Od tego czasu piosenkarka nie pojawiała się publicznie. Powrotem do show biznesu był występ podczas gali rozdania nagród Grammy, gdzie zaprezentowała bardzo emocjonalny utwór Anyone. W lipcu 2020 roku po 5 miesiącach związku Demi zaręczyła się aktorem Maxem Echrichem. 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Ralph Arvesen.