1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Damian Kordas życiorys

Życiorys i biografia Damiana Kordasa

Damian Kordas jest polskim kucharzem youtuberem i osobowością medialną. Urodził się 22 maja 1993 w Brzegu.

Kulinaria

Największą pasją Damiana już od dzieciństwa było gotowanie. Chłopak dwukrotnie próbował dostać się do popularnego programu kulinarnego MasterChef emitowanego w stacji TVN. Do show dostał się za trzecim razem, w 2015 roku. Okazało się, że ma niezwykły talent, a jego daniami zachwycało się jury i goście zapraszani do poszczególnych rywalizacji. Kordas został najmłodszym zwycięzcą tego programu w Europie. Zwycięstwo w kulinarnym show otworzyło mu furtkę do kulinarnego świata i bardzo szybko zaczął wykorzystywać tę okazję. Napisał książki kucharskie: Moje pyszne inspiracje, Ale ciacho i Super food. W 2016 roku utworzył autorski kanał w serwisie YouTube, gdzie prezentuje własne przepisy i pokazuje, w jaki sposób je wykonywać. Idąc za ciosem popularności, rok później wystąpił w reklamie Oleju Wielkopolskiego. Prowadził program Widelcem po mapie w telewizji Kuchnia+. Największym marzeniem utalentowanego kucharza jest otwarcie własnej restauracji.

Wielki zwycięzca

Wygrana w MasterChefie była początkiem dobrej passy młodego chłopaka. W 2019 roku został zaproszony do udziału w popularnym programie rozrywkowym Agent Gwiazdy. Młodemu kucharzowi udało się dotrzeć do finału, w którym wytypował agenta i wykazał się największą wiedzą na temat uczestników, dzięki czemu zwyciężył całe show.

Rok później wziął udział w 10. edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym tańczył z Janją Lesa. Para zwyciężyła całe show, wygrywając w finale z Barbarą Kurdej-Szatan.

Inne działalności

W 2019 roku współprowadził również galę Miss Supranational 2019 i polsatowską Sylwestrową Moc Przebojów. W 2021 roku wziął udział w programie Dance, Dance, Dance w duecie z Olą Nowak. Niestety kucharz i jego partnerka odpadli w siódmym odcinku.

Życie prywatne

Kucharz rozgłos w mediach plotkarskich zdobył w 2017 roku za sprawą związku z modelką, Karoliną Pisarek. Miłość ta przetrwała jednak jedynie kilka miesięcy. Obecnie nie wiadomo, jaki jest status matrymonialny Kordasa i czy jego serce jest zajęte.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 + = 20

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła