1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Barbara Kurdej-Szatan życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Barbary Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan jest polską celebrytką i aktorką. Urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu.

Wykształcenie

W 2009 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Kariera i popularność

Swoją przygodę z show biznesem rozpoczęła w 2005 roku, grając epizodyczne role w polskich serialach, takich jak: Plebania, Dwie strony medalu czy I kto tu rządzi?. Wzięła również udział w II edycji programu muzycznego X-Factor razem z zespołem Soul City, ale dopiero udział w reklamie sieci komórkowej Play przyniósł jej sławę, popularność i sympatię widzów. Dzięki serii spotów reklamowych z udziałem celebrytów Kurdej-Szatan stała się rozpoznawalna i zaczęła otrzymywać kolejne propozycje współpracy. Szybko stała się gwiazdą Telewizji Polskiej. W czerwcu 2014 była współprowadzącą 51. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Prowadziła programy: Kocham cię, Polsko!The Voice of PolandThe Voice KidsDance Dance Dance.

W 2018 roku wraz ze swoim mężem była bohaterką programu The Story of My Life. Historia naszego życia, a rok później uczestniczką show Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym dotarła aż do finału.

Aktorstwo

Rozwój kariery aktorskiej Barbary Kurdej-Szatan można zauważyć od 2011 roku, kiedy otrzymała rolę w jednym z najpopularniejszych polskich seriali, M jak Miłość. Zagrała również główną rolę w kinowej komedii romantycznej pt. Dzień dobry, kocham Cię. W kolejnych latach wystąpiła w takich filmach jak: Wkręceni 2, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Pech to nie grzech, Narzeczony na niby. Aktorka występuje także na deskach teatru. W latach 2008–2010 była aktorką Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od 2010 roku występuje w Teatrze 6. piętro, a od 2015 również w Krakowskim Teatrze Variété.

Życie prywatne

Celebrytka jest żoną wokalisty, Rafała Szatana. Para wzięła ślub w 2011 roku, a rok później urodziła się ich córka, Hania. Kurdej-Szatan jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na swoim koncie na Instagramie chętnie dzieli się z fanami wydarzeniami ze swojego życia zawodowego i prywatnego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem zdjęcia jest Ja Fryta.