1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Gwen Stefani życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Gwen Stefani

Gwen Stefani jest amerykańską piosenkarką. Urodziła się 3 października 1969 roku w Fullerton.

Kariera muzyczna

Jako 18-latka założyła zespół No Doubt. Ich debiutancki album ukazał się w 1992 roku i nosił tytuł No Doubt. Trzy lata później wydali drugi krążek zatytułowany The Beacon Street Collection. Jednak dopiero trzecia płyta grupy, Tragic Kingdom, odniosła prawdziwy sukces i okazała się wielkim przełomem dla jej członków. Zawierała najsłynniejszy do tej pory utwór zespołu, Don’t Speak, i sprzedała się w liczbie ponad 15 mln egzemplarzy. Kolejną płytami w ich dyskografii były Return of Saturn i Rock Steady, które nie powtórzyły sukcesu swojej poprzedniczki. W 2004 roku zrobić przerwę w działalności, podczas której artyści zajęli się indywidualnymi projektami. Zaowocowało to solowymi albumami Gwen zatytułowanymi: Love. Angel. Music. Baby. i The Sweet Escape. Dzieła te zawierały znane utwory piosenkarki: What You Waiting For?Rich Girl oraz Hollaback Girl. W 2012 roku na rynek wydawnictwo zespołu No Doubt zatytułowane Push and Shove.

W 2016 roku artystka wydała trzeci solowy album zatytułowany This Is What the Truth Feels Like, a promowały go single Used to Love You, Me Like You oraz Misery. Ostatnie dzieło Stefani pochodzi z 2017 roku i jest to świąteczna płyta zatytułowana You Make It Feel Like Christmas. W 2020 roku nagrała z Blake'iem Sheltonem duet o tym samym tytule.

Inne działalności

W 2004 roku artystka zaprojektowała kolekcję ubrań o nazwie L.A.M.B. W tym czasie próbowała swoich sił w aktorstwie, występując w filmie Aviator w reżyserii Martina Scorsese. W 2014 roku wokalistka pojawiła się w amerykańskiej edycji programu The Voice, gdzie zastąpiła na pozycji jurora Christinę Aguilerę. Na planie show spędziła dwa sezony. Wokalistka użyczyła swojego głosu w filmie animowanym Trolle 2, dubbingując DJ Zuzę.

Życie prywatne

W przeszłości wokalistka spotykała się z Tonym Kanalem, basistą grupy No Doubt. W 2002 roku wyszła za mąż za Gavina Rossdale'a. Para ma wspólnie trzech synów: Kingstona Jamesa McGregora, Zumę Nestę Rocka i Apolla Bowie Flynna. Małżeństwo przetrwało do roku 2015, kiedy to Stefani postanowiła wznieść pozew o rozwód. W tym samym roku publicznie przyznała, że spotyka się z muzykiem country, Blake'iem Sheltonem, którego poznała na planie programu The Voice. W 2020 roku para się zaręczyła.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 4 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Lorie Shaull