1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Blanka Lipińska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym pisarzem?

Biografia i życiorys Blanki Lipińskiej

Blanka Lipińska to polska pisarka i celebrytka. Urodziła się 22 lipca 1985 roku w Puławach. Popularność przyniosła jej powieść erotyczna 365 dni.

Wykształcenie i praca

Uczęszczała do Liceum Ogólnokształcące nr VI Zespołu Szkół nr 3 w Puławach. Następnie rozpoczęła studium kosmetyczne, dzięki któremu zdobyła zawód wizażystki. Przez pewien czas pracowała jako terapeutka-hipnotyzerka. Była również menadżerką klubów nocnych oraz promotorką federacji KSW Ring Girls.

365 dni

Debiutowała 4 lipca 2018 roku powieścią erotyczną 365 dni. Główna bohaterka książki to 29-letnia Laura, która wyjeżdża z chłopakiem i przyjaciółmi na wakacje. Drugiego dnia zostaje porwana przez sycylijską mafię. Porywaczem jest młody i przystojny Don Massimo Toricelli, który daje Laurze 365 dni na zakochanie się w nim.

Książka po kilkunastu dniach stała się bestsellerem, a jej sprzedaż sięgnęła 500 tysięcy egzemplarzy. Jak sama autorka mówi, inspiracją do napisania książki był związek z mężczyzną, który nie zaspakajał jej seksualnie. Zaczęła wtedy pisać książkę dla siebie, aby pozbyć się emocji i frustracji seksualnej. Jeszcze w tym samym roku ukazała się kolejna część pt. Ten dzień, a rok później Kolejne 365 dni. Pierwszy tom trylogii został zekranizowany, a w rolach głównych wystąpili: Anna-Maria Sieklucka oraz Michele Morrone. Książki pisarki-celebrytki porównywane są do 50 twarzy Greya autorstwa E. L. James.

Kariera

Blanka Lipińska brała udział w rozbieranej sesji zdjęciowej. Zdjęcia ukazały się w magazynie dla mężczyzn „CKM”. W 2019 roku tygodnik „Wprost” stworzył ranking najlepiej zarabiających polskich pisarzy – Lipińska znalazła się na 2 pozycji. W marcu 2020 roku celebrytka została prowadzącą nowego programu rozrywkowego Tylko jeden.

Życie prywatne

Kilkakrotnie była w związkach, w których nie zawsze czuła się spełniona. Głośno wypowiada się na temat seksu oraz jego wpływu na zdrowie. Uważa, że im więcej człowiek uprawia seksu, tym jest szczęśliwszy.

Obecnie jest w związku z Baronem – gitarzystą zespołu Afromental. Para spędza czas w domowym zaciszu i w związku z pandemią zachęca fanów do pozostania w domach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.pl.m.wikipedia.org. Jest na licencji Creative Commons. Autorem zdjęcia jest magazyn „Viva!”.