995 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Maria Sieklucka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Anny Marii Siekluckiej

Anna Maria Sieklucka jest polską aktorką. Urodziła się 31 maja 1992 roku w Lublinie.

Wykształcenie

Jest absolwentką wrocławskiej filii Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Kariera

Siekulicka dopiero rozpoczyna swoją przygodę z show biznesem i aktorstwem. Póki co ma na koncie tylko jedną rolę telewizyjną – wcieliła się w postać Anieli Grabek w serialu Na dobre i na złe. Do tej pory występowała głównie w teatrze. Na swoim koncie ma, między innymi, rolę w sztuce Dzień Walentego Iwana Wyrypajewa w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Wystąpiła też w Alicji w Krainie Czarów oraz spektaklu Jakby nigdy nic Danuty Parlak.

365 dni

Nazwisko tej początkującej aktorki stało się rozpoznawalne w 2019 roku, kiedy wygrała casting do roli Laury w filmie 365 dni na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Rola w takiej produkcji jest jej debiutem na wielkim ekranie. Zarówno książka, jak i film budzą wielkie emocje głównie wśród żeńskiej części społeczeństwa. Tytuł wzbudza także wiele kontrowersji, ponieważ obfituje w sceny nagości i erotyzm. Powieść bardzo szybko stała się bestsellerem porównywanym do Pięćdziesięciu twarzy Greya autorstwa E.L. James. O produkcji jest głośno od wielu miesięcy, a producenci robią co mogą, by podtrzymywać zainteresowanie i towarzyszące premierze emocje. U boku Siekulickiej wystąpi włoski aktor, Michele Morrone, a także takie gwiazdy, jak Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger czy Natasza Urbańska. Premiera filmu planowana jest na 7 lutego 2020 roku.

Życie prywatne

Sieklucka bardzo chroni swoje życie prywatne. Na swoim koncie na Instagramie publikuje prawie wyłącznie treści i zdjęcia związane z życiem zawodowym i promocją 365 dni. Aktorka od wielu lat jest w związku ze starszym o 18 lat reżyserem teatralnym, Łukaszem Wittem-Michałowskim.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

55 − 48 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anna_Maria_Sieklucka_2020.jpg wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons Attribution 3.0 Unported; autor zdjęcia: Telemagazyn