1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anna Maria Sieklucka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Anny Marii Siekluckiej

Anna Maria Sieklucka jest polską aktorką. Urodziła się 31 maja 1992 roku w Lublinie.

Wykształcenie

Jest absolwentką wrocławskiej filii Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Kariera

Siekulicka dopiero rozpoczyna swoją przygodę z show biznesem i aktorstwem. Póki co ma na koncie tylko jedną rolę telewizyjną – wcieliła się w postać Anieli Grabek w serialu Na dobre i na złe. Do tej pory występowała głównie w teatrze. Na swoim koncie ma, między innymi, rolę w sztuce Dzień Walentego Iwana Wyrypajewa w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Wystąpiła też w Alicji w Krainie Czarów oraz spektaklu Jakby nigdy nic Danuty Parlak.

365 dni

Nazwisko tej początkującej aktorki stało się rozpoznawalne w 2019 roku, kiedy wygrała casting do roli Laury w filmie 365 dni na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Rola w takiej produkcji jest jej debiutem na wielkim ekranie. Zarówno książka, jak i film budzą wielkie emocje głównie wśród żeńskiej części społeczeństwa. Tytuł wzbudza także wiele kontrowersji, ponieważ obfituje w sceny nagości i erotyzm. Powieść bardzo szybko stała się bestsellerem porównywanym do Pięćdziesięciu twarzy Greya autorstwa E.L. James. O produkcji jest głośno od wielu miesięcy, a producenci robią co mogą, by podtrzymywać zainteresowanie i towarzyszące premierze emocje. U boku Siekulickiej wystąpi włoski aktor, Michele Morrone, a także takie gwiazdy, jak Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger czy Natasza Urbańska. Długo zastanawiano się, która aktorka udźwignie ciężar roli Laury, kobiety porwanej i więzionej przez przystojnego Włocha. Gdy wybór padł na Annę Sieklucką, w sieci zawrzało, szczególnie dlatego, że początkująca aktorka nie była dotąd znana szerszej publiczności. Sieklucka szybko zaczęła zyskiwać zainteresowanie mediów i fanów. Pierwszy film z jej udziałem został jednak bardzo negatywnie odebrany zarówno przez krytyków, jak i przez widzów. W 2021 roku produkcja dostała się na listę najgorszych filmów ubiegłego roku - otrzymała aż 7 nominacji do Złotych Malin. Jedną z tych nominacji, w kategorii „Najgorsza aktorka” otrzymała sama Sieklucka. Jest to pierwszy polski film, który zyskał aż tak dużą liczbę nominacji do tego rankingu. Sami twórcy, jak i aktorzy 365 dni zdają się mieć jednak duży dystans to tego zaszczytnego wyróżnienia, podkreślając w wywiadach, że cieszą się, że film został zauważony za oceanem. Mimo wszystko produkcja cieszy się dużą popularnością - miała największą publiczność w polskich kinach w 2020 roku oraz była jedną z najczęściej oglądanych filmów w 2020 roku na Netfliksie. Sieklucka aktualnie nie kontynuuje kariery filmowej, natomiast nadal jest aktywna na deskach teatralnych. Wystąpiła w międzynarodowym konkursie Konfrontacje Teatralne, gdzie zagrała w premierowym spektaklu Margules. Nieobecność reżyserowanym Łukasza Witt-Michałowskiego. Aktorka na fali popularności w 2021 została zaproszona do wzięcia udziału w programie rozrywkowym Twoja twarz brzmi znajomo.

Życie prywatne

Sieklucka bardzo chroni swoje życie prywatne. Na swoim koncie na Instagramie publikuje prawie wyłącznie treści i zdjęcia związane z życiem zawodowym i promocją 365 dni. Aktorka od wielu lat jest w związku ze starszym o 18 lat reżyserem teatralnym, Łukaszem Wittem-Michałowskim.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 − 24 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anna_Maria_Sieklucka_2020.jpg wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons Attribution 3.0 Unported; autor zdjęcia: Telemagazyn