1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bedoes życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Borys Piotr Przybylski znany szerszej publiczności jako Bedoes urodził się w Bydgoszczy. Jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli rapu młodego pokolenia. Założony przez niego zespół 2115 Gang cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród młodzieży.

Bedoes – wiek

Młody wiek Bedoesa jedynie przysparza mu większą liczbę fanów. Bedoes przyszedł na świat 21 kwietnia 1998 r. Fakt ten podkreśla w piosence nagranej wraz z Lankiem pod tytułem 1998.

Bedoes – wzrost

Zarówno wzrost jak i waga Bedoesa wzbudzają spore zainteresowanie jego fanów i są szeroko komentowana na portalach plotkarskich. Raper mierzy sobie 187 cm wzrostu.

Bedoes – życiorys

Raper dorastał w Bydgoszczy na osiedlu Bartodziej. O jego wychowanie troszczyła się matka i babcia. Znany jest z licznych współprac, w tym z Young Multi, Blachą, Białasem, Lankiem czy Taco Hemingway’em.

Bedoes – wykształcenie

Bedoes swoją edukację zakończył na gimnazjum. Już jako nastolatek zajął się na poważnie muzyką i tym samym zrezygnował z dalszej edukacji.

Znane utwory Bedoesa

Zaczął tworzyć w wieku 13 lat. Wśród jego pierwszych mixtape’ów należy wymienić: Ganesha’s Blessing, Gucci Watch, Najgrubszy z najmłodszych, Anubis’s Throne i FR$HTILLIDIX.

W 2016 r. wydał swój pierwszy singiel Gang, gang, gang , niedługo później ukazała się kolejny singiel Biały i miód. Obie piosenki biły rekordy popularności na YouTubie.

Jego popularność wzrosła po konflikcie z raperem Filipkiem, który obraził go na jednym ze swoich koncertów i otwarcie skrytykował jego muzykę. Przez jakiś czas raperzy przerzucali się utworami, w których komentowali swojego przeciwnika. Na zakończenie sporu Bedoes opublikował na Facebooku utwór Rocket Jump.

Jego pierwszy debiutancki album studyjny ukazał się w 2017 r. Raper zatytułował go: Aby śmierć miała znaczenie. Spotkał się on z wyjątkowo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i fanów rapera. W 2017 r. Bedoes wydał też singiel Gustaw oraz 05:05. Rekordy sprzedaży bił również jego drugi album studyjny Kwiat polskiej młodzieży z piosenką Delfin.

W 2019 r. Bedoes wraz z Golec uOrkiestra i Gromee wypuścili piosenkę Górą Ty. Królowała ona na listach przebojów i na stałe weszła do repertuaru wielu rozgłośni radiowych.

Tego samego roku Bedoes wydał jeszcze utwtory Michelangelo, Nadchodzi lato i Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze).

Najlepiej sprzedającym się albumem Bedoesa jest Opowieść z Doliny Smaków. Płytę zakupiło ponad 90 tys. fanów muzyka, co wyniosło ją do rangi potrójnie platynowej. Z kolei podwójną platyną pokrył się czwarty studyjny album Bedoesa Rewolucja Romantyczna, który ukazał się w 2021 r.

Na początku 2022 r. listy hitów zdominowała nowość od Bedoesa singiel Parapetówa.

Bedoes ma na swoim koncie również najdroższą i najtrudniej dostępną płytę w polskim rapie. Status ten uzyskał maxtape TBK ( To Bartodzieje Kurwo), którego wyprodukowano jedynie 50 sztuk.

Zanim założył własną wytwórnię 2115 Label, należał do SB Maffija.

Jego utwór 05:05 był nominowany do nagrody Fryderyka 2019 .

Co oznacza pseudonim rapera?

Znaczenia pseudonimu rapera należy doszukiwać się w jego imieniu. Borys postanowił w pseudonimie ukryć swoje imię od pierwszej litery Be do ostatniej, czyli es. Wcześniej artysta posługiwał się pseudonimem Przybysz.

Życie prywatne i związki

Prywatnie Bedoes spotyka się z Roksaną Kwiatkowską. Razem z Roxy tworzą szczęśliwy związek, a Bedoes mówi, że dla niego jest nie tylko dziewczyną, ale przede wszystkim bratnią duszą. Roxy jest dla niego tak ważna, że raper postanowił sobie wytatuować na ramieniu jej wizerunek. Tatuaż Bedoesa wywołał sporo kontrowersji i sprzecznych komentarzy wśród fanów.

Ogromna popularność Bedoes przekłada się również na jego zasięgi w social mediach. Na Instagramie śledzi go ponad 1,2 mln użytkowników.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 − 40 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z serwisu wikicommons. Zostało wykorzystane na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.