1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Young Leosia życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Young Leosia - wiek, kariera, życie prywatne

Young Leosia, a właściwie Sara Leokadia Sudoł jest autorką tekstów piosenek, DJ-ką oraz jedną z najbardziej popularnych i rozchwytywanych polskich raperek. W czasie swojej kariery posługiwała się również pseudonimami: Młoda Leokadia, czy Young Bobo. Artystka prowadzi popularne konto na Instagramie, gdzie śledzi ją prawie 900 tys. osób.

Young Leosia – wiek

Young Leosia przyszła na świat 13 sierpnia 1998 r. w Szczecinie. Obecnie ma 24 lata. Swoją karierą DJ-ską zaczęła w 2015 r.

Młody wiek Young Leosi, szybko stał się jej największym atutem. Dzięki temu zyskała uznanie wśród młodszej części fanów muzyki hip-hopowej.

Artystka nieustająco rozwijała swój talent i poszerzała grono odbiorców. Już 6 sierpnia 2020 r. opublikowała swój pierwszy singiel Wyspy. Jej kariera przyspieszyła kilka miesięcy później po wypuszczeniu singla Ulala z Żabsonem, Beteo i Boruccim.

Young Leosia – życiorys

Swoją przygodę z muzyka zaczynała w klubach, gdzie pracowała jako DJ-ka. Dzisiaj współpracą a raperką mogą pochwalić się m.in. Prozak 2.0, Mewa Towarzyska, czy Newonce Bar.

Od 2015 r. kiedy to ukazała się pierwsza nagrana przez nią piosenka, artystka zaczęła występować pod pseudonimem. Dlatego też, często fani zastanawiali się, jak Young Leosia ma na imię.

Young Leosia – wykształcenie

Artystka ukończyła IX Liceum ogólnokształcące im Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie. Od wczesnego dzieciństwa była zainteresowana muzyką, głównie hip-hopem. Posiada wykształcenie muzyczne, którym mogą pochwalić się nieliczne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Young Leosia uczęszczała do Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej. Przystąpiła także do państwowego egzaminu z realizacji dźwięku.

Young Leosia - Szklanki i inne hity

Szczyt popularności artystki przypadł na rok 2021, kiedy to ukazała się płyta z singlem Szklanki. Był to utwór, który szturmem podbił serca użytkowników Spotify i Apple Music. Ogromną popularnością na YouTubie cieszył się również teledysk do hitu raperki. Singiel wpłynął na szybki rozwój kariery młodej gwiazdy.

Wszystkie kolejne utwory Young Leosi biły rekordy wyświetleń, cieszyły się ogromną popularnością i trafiały na topki list przebojów.

Wielkim hitem okazał się wydany 6 sierpnia tego samego roku singiel Jungle Girl. Był to drugi już utwór Young Leosi nagrany we współpracy z Żabsonem. Raperzy stanowią tak zgrany duet, że często ich fani zastanawiają się, czy Young Leosia to siostra Żabsona.

Kolejnym rekordowym pod względem liczby wyświetleń był utwór pt. Balla Ella. Został on opublikowany 24 września 2021 r.

Działalność muzyczna Leokadii Sudoł jest doceniana nie tylko przez słuchaczy. W 2022 r. zdobyła dwie nominacje do Fryderyków w kategoriach fonograficzny debiut roku i artystka roku.

Współpracuje z wytwórnią Internaziomale, która należy do Żabsona.

Young Leosia – operacja

Kontrowersje wśród fanów raperki wywołała operacja, na którą zdecydowała się w marcu 2022 r.

Raperka po operacji zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie ze szpitala. Podobną relację opublikowała również jej przyjaciółka Lila Janowska.

Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy, stanem zdrowia i powodem pobytu w szpitalu interesowały się media plotkarskie i portale muzyczne.

W kolejnych relacjach przyjaciółki wyjaśniły, że zdjęcie wykonane po operacji pochodzi z kliniki zajmującej się powiększaniem piersi. Celebrytki zdecydowały się na wspólne wykonanie zabiegu.

Życie prywatne raperki

Nazywana jest często nadzieją polskiego hip-hipu. Prywatnie przyjaźni się z Żabsonem, który pomógł jej zaistnieć na polskie scenie muzycznej. Young Leosia występowała często jako support na koncertach Żabsona, gościnnie pojawiała się też w jego teledyskach.

Znana jest z zaangażowania w wyzwania internetowe w tym Hot 16 Challenge, który wpłynął znacząco na wzrost liczby obserwujących ją w mediach społecznościowych osób.

Raperka angażuje się także w działalność społeczną, wspiera organizacje charytatywne, w tym fundację Inspiring Girls Polska.

Fani uwielbiają tatuaże Young Leosi oraz jej charakterystyczne różowe włosy.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − = 37

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu WikiCommons. Zostało wykorzystane na podstawie licencji: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International. Autor Foxis5w