1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tomasz Oświeciński życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Tomasza Oświecińskiego

Tomasz Oświeciński jest polskim aktorem i zawodnikiem MMA. Urodził się 6 stycznia 1973 roku w Białymstoku.

Kariera aktorska

Na szklanym ekranie zadebiutował w 2010 roku, pojawiając się epizodycznie w telenoweli Klan. Dwa lata później wystąpił w takich produkcjach jak: Być jak Kazimierz Deyna, Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć, Plebania i Prawo Agaty. W 2015 roku dołączył do stałej obsady telenoweli M jak miłość, w którym do dziś gra Andrzeja Lisieckiego. Dzięki tej kreacji dał się poznać szerszej publiczności i udowodnić, że sprawdza się nie tylko w rolach kryminalnych. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno po premierze Służb specjalnych w reżyserii Patryka Vegi. To właśnie ten twórca postanowił dać szansę Oświecińskiemu i zaczął obsadzać w swoich kolejnych filmach. Wystąpił u niego w takich obrazach jak: Pitbull. Nowe porządki, Botoks czy Kobiety mafii.

Inne działalności

W 2016 był uczestnikiem programu Agent - Gwiazdy. Brał również udział w kulinarnym programie Top Chef. Gwiazdy od kuchni. W 2020 roku dołączył do grona znanych osobowości biorących udział w 11. edycji tanecznego show Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami.

MMA

Oświeciński ze sportem związany był od dawna. W przyszłości trenował judo. W 2017 roku podpisał kontrakt z federacją MMA KSW. Stoczył do tej pory dwie walki – wygraną z Pawłem Mikołajuwowem, a także przegraną z Erko Juną.

Kryminalna przeszłość

W przeszłości celebryta miał problemy z prawem. W 1999 został zatrzymany pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co skazano go na dwa lata pozbawienia wolności. W 2017 roku, chcąc się zrehabilitować w opinii publicznej, współpracował z policją w ramach akcji „Stop Pomówieniom”.

Życie prywatne

Aktor jest rozwiedziony. Ma córkę Maję, która przyszła na świat w 2009 roku. Dziewczynka poszła w ślady ojca i zainteresowała się aktorstwem. Obecnie możemy oglądać ją w serialu Na wspólnej, gdzie wciela się w postać Julki - córki Igora granego przez Kubę Wesołowskiego.

Wybrana filmografia

 • 2012: Być jak Kazimierz Deyna – „Kark”
 • 2012: Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć – bosman
 • 2014: Służby specjalne – ochroniarz „Rozgłośni”
 • 2015: Skazane – „Siwy”
 • 2015–: M jak miłość – Andrzejek Lisiecki, mąż Marzenki
 • 2016: Pitbull. Nowe porządki – Marcin „Strachu” Opałka
 • 2016: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach – Roki
 • 2016: Pitbull. Niebezpieczne kobiety – Marcin „Strachu” Opałka
 • 2017: Botoks – Darek
 • 2018: Kobiety mafii – Szymon Kowalski „Milimetr”
 • 2018: Kobieta sukcesu – trener
 • 2019: Polityka – ksiądz

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Bieniecki Piotr