1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Andrzej Sołtysik życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Andrzeja Sołtysika

Andrzej Sołtysik jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Urodził się 6 października 1966 roku w Sułoszowej.

Wykształcenie

Ukończył studia filmoznawcze.

Kariera

Początkowo pragnął rozwijać się w kierunku filmoznawstwa. Jednak szybko znalazł pracę jako reporter informacyjny dla radia RMF FM. Dzięki charyzmie i wytrwałości Andrzej doczekał się na antenie tej stacji własnego programu, Świat filmu według Andrzeja Sołtysika, w którym mógł połączyć dwie swoje największe pasje - miłość do filmu i pracę dziennikarską. Następnie współpracował z telewizją lokalną TVP Kraków, dla której tworzył magazyn o tematyce związanej z filmem zatytułowany Tylko dla orłów. Po zakończeniu pracy dla tej stacji przyjął posadę prezentera w Polsacie, gdzie prowadził program Telepuzzle.

W 1997 roku podjął decyzję, która zaważyła na jego dalszej karierze. Postanowił bowiem przenieść się do powstającej dopiero stacji TVN, gdzie początkowo, razem z Martyną Wojciechowską, prowadził program rozrywkowy Big Brother.  Był również prowadzącym programu Jak łyse konie oraz Multikino emitowanego przez TVN24. W 2002 roku rozpoczął pracę jako rzecznik prasowy grupy TVN, którym był przez pięć kolejnych lat. Ważnym momentem dla jego popularności było objęcie stanowiska współprowadzącego programu śniadaniowego Dzień dobry TVN. Początkowo na ekranach telewizorów pojawiał się tylko w weekendy, a od września 2016 razem z Anną Kalczyńską prowadzi ten program w dni powszednie.

W międzyczasie związał się z telewizją TTV, gdzie prowadził program Bagaż osobisty. Od 2015 roku prowadził format Andrzej Sołtysik przedstawia, a od 2017 roku prowadzi audycje radiową w Meloradio zatytułowaną As w kinie.

Życie prywatne

Dziennikarz był żonaty trzykrotnie. O jego życiu osobistym niewiele wiadomo. Przez wiele lat był związany z Shadią Nugud – modelką pochodzącą z Emiratów Arabskich. W 2015 roku prezenter ożenił się po raz trzeci i to właśnie to małżeństwo było głośno komentowane w mediach i na łamach prasy plotkarskiej. Zainteresowanie budził w szczególności fakt, że Patrycja jest młodsza od Andrzeja o 25 lat. Wspólnie mają syna, Stanisława. Małżeństwo rzadko pokazuje się razem na branżowych imprezach. Unikają rozgłosu, a swoje życie prywatne starają się zachować dla siebie. Zdjęcia prywatne można jednak ujrzeć na ich profilach na Instagramie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

52 − = 49

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Starscream