1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Wampir z Düsseldorfu życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto był według Ciebie gorszym przestępcą?

Życiorys i biografia Wampira z Düsseldorfu

Ten słynny niemiecki morderca to tak naprawdę Peter Kürten, który dokonał dziewięciu morderstw.

Życie prywatne

Peter urodził się w Kolonii 26 maja 1883 roku. Miał dwanaścioro rodzeństwa, a przez chorobę alkoholową ojca jego rodzina żyła w skrajnym ubóstwie. Kürtenowie byli właściwie rodziną patologiczną. Niejednokrotnie dochodziło do kazirodczych stosunków między ojcem a córkami oraz między rodzeństwem. Morderca zmarł w rodzinnym mieście 2 lipca 1931 roku.

Morderstwa

Peter wyznał niegdyś, że zabijania nauczył go jego znajomy – hycel, który zaprezentował mu sposoby znęcania się nad psami. To zafascynowało przyszłego zabójcę. Pierwszej zbrodni miał dokonać na swoich dwóch kolegach, których ponoć zepchnął z tratwy. Tego incydentu nigdy mu jednak nie udowodniono.

W wieku 13 lat Peter wraz z rodziną przeniósł się z Kolonii do Düsseldorfu. Wówczas rozpoczęła się jego działalność rabunkowa. Gdy miał 15 lat aresztowano go za kradzież. Potem wielokrotnie przebywał w więzieniu i łącznie zebrał 17 wyroków sądu.

W 1913 roku zamordował nastoletnią córkę właścicieli gospody (udusił ją, a następnie poderżnął gardło scyzorykiem). Niedługo potem znów przyłapano go na kradzieży, a następnie skazano na 8 lat więzienia. W 1921 roku został wypuszczony i postanowił wieść życie uczciwego obywatela. Ożenił się nawet i zatrudnił w lokalnej fabryce. Jego skłonności dały się jednak we znaki w 1929 roku. Dokonał wówczas kilku morderstw i napadów (niektóre z jego ofiar cudem przeżyły). Zabił m.in. dwie dziewczynki w wieku 5 i 14 lat (zostały uduszone).

Proces

Peter przyznał się swojej żonie w 1930 roku, że jest mordercą, którego aktualnie poszukuje policja. Pozwolił jej na ujawnienie tej informacji i 24 maja 1930 roku sprawca został aresztowany i rozpoznany przez ocalałe ofiary jego napaści.

Proces Kürtena zaczął się 13 kwietnia następnego roku. Został skazany aż dziewięć razy na śmierć za morderstwa, których autorstwa dowiedziono. Wyrok przez ścięcie wykonano 2 lipca tego roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie domeny publicznej. Autor: nieznany