1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paul Bernardo i Karla Homolka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie gorszym przestępcą?

Życiorys i biografia Paula Bernardo i Karli Homolki

Paul Bernardo i Karla Homolka to małżeństwo morderców, które dokonało zbrodni na trzech młodych kobietach – w tym siostrze Karli. Paul przejawiał ponadto skłonności sadystyczne i dopuszczał się licznych gwałtów na młodych dziewczętach. Małżeństwo wszystkie swoje czyny skrzętnie rejestrowało na taśmach video.

Życie prywatne - Paul Bernardo

Paul Bernardo urodził się 27 sierpnia 1964 roku. Karla była od niego o sześć lat młodsza – urodziła się w Ontario 4 maja 1970 roku. Poznali się w 1987 roku. Dziewczyna była zafascynowana Paulem i spełniała wszystkie jego życzenia i oczekiwania. Kiedy się zaręczyli, Bernardo poznał rodzinę swojej przyszłej żony, dostając przy tym obsesji na punkcie jej młodszej siostry.

Historia Tammy Lynn

Bernardo polecił Karli podać siostrze potrawę, do której dodano valium, tak by bez przeszkód mógł dokonać gwałtu. Incydent nie doszedł jednak do skutku, ponieważ dawka podanego środka okazała się zbyt mała. W 1990 roku para podjęła kolejną próbę gwałtu – tym razem zakończoną powodzeniem. W trakcie gwałtu Tammy zaczęła się krztusić i wymiotować, a reanimacja dokonana przez Karlę nie przyniosła efektów. Tym sposobem para dokonała pierwszej zbrodni, po której ślady skrupulatnie ukryła. Śmierć dziewczyny uznano za nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Kolejne ofiary

Niedługo potem Karla zaczęła pracować w sklepie zoologicznym, gdzie poznała nastolatkę, z którą nawiązała bliższą znajomość. Dziewczyna traktowała ją wręcz jak starszą siostrę. Zwabiła ją do swojego domu pod pretekstem spotkania towarzyskiego, podała środek usypiający, po czym wraz z mężem zgwałciła.

W 1991 roku Paul porwał dziewczynę imieniem Leslie Mahaffy. Ofiara została zawieziona do domu małżeństwa, skrępowana, a następnie zgwałcona. Wszystko zostało oczywiście udokumentowane na taśmie video. Paul udusił ją, poćwiartował ciało, a następnie zatopił w betonowych blokach. Bloki te zatopiono w jeziorze, które później znaleźli przypadkowi wędkarze,

Rok później para morderców porwała piętnastoletnią uczennicę, którą torturowali, podobnie gwałcili, a następnie zabili. Porzucone nagie ciało dziewczyny znaleziono 30 kwietnia 1992 roku. Paulo Bernardo został skazany w 1995 roku – wyrok przewidywał dożywotnie więzienie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 4

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła