1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Wampir z Bytowa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie gorszym przestępcą?

Biografia i życiorys Wampira z Bytowa

Wampir z Bytowa, a właściwie Leszek Jacek Pękalski, to polski seryjny morderca i gwałciciel. Urodził się 12 lutego 1966 roku w Osiekach.

Lata młodości

Matką jego była Cecylia Pękalska, pracująca na roli. Kobieta była alkoholiczką, nie dbającą o swoje dzieci, dlatego Leszek i jego siostra bliźniaczka początkowo wychowywali się w domu dziecka. Później trafili pod opiekę babki, następnie wujka. Chłopak od urodzenia miał stwierdzone lekkie upośledzenie.

Obsesja

Wampir z Bytowa miał obsesję na punkcie małżeństwa. Obrał sobie na cel znalezienie żony i robił wszystko, by to osiągnąć. Kobiety nie zwracały na niego uwagi, ponieważ był zaniedbany, nie dbał o higienę i ubiór. Na ulicy podchodził do obcych kobiet, proponując im ślub. Kontaktował się nawet z księdzem w celu uzyskania pomocy.

Śledztwo

W listopadzie 1992 roku został skazany za gwałt na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Miesiąc później został zatrzymany i oskarżony o zabójstwo nastolatki. Psychologowie jednogłośnie stwierdzili u niego zaburzenia psychiczne i seksualne. W czasie przesłuchań i wizji lokalnych opowiedział o 70 zbrodniach, które popełnił. Opowiadał, jak gwałcił i zabijał swoje ofiary, z takimi szczegółami, że stwierdzono, że tylko morderca mógł posiadać takie informacje. Prokuratura próbowała udowodnić mu 17 zbrodni, ale brak dowodów na to nie pozwolił. Wampir z Bytowa w sądzie zaskoczył śledczych, kiedy to wyparł się wszystkich zbrodni, twierdząc, że były tylko jego fantazjami.

Sposób działania

Z opowiadań mordercy wynika, że za każdym razem działał podobnie. Atakował ofiarę od tyłu z zaskoczenia, a następnie ją masakrował i gwałcił.

Wyrok

Został oskarżony tylko o 1 morderstwo popełnione koło wsi Jezierze na 17-letniej Sylwii. Sąd skazał go na 25 lat pozbawienia wolności. Po 10 latach więzienia zaczął starać się o przedterminowe zwolnienie. Jego wnioski zostały odrzucone. Karę zakończył w 2017 roku, ale został uznany przez sąd za niebezpiecznego i umieszczony w zamkniętej placówce leczniczej w Gostyninie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła