1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Stephenie Meyer życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym pisarzem?

Biografia i życiorys Stephenie Meyer

Stephenie Meyer to amerykańska pisarka. Urodziła się 24 grudnia 1973 roku w Hartford. Znana przede wszystkim z cyklu Zmierzch.

Lata młodości

Pochodzi z wielodzietnej rodziny – ma 5 rodzeństwa. Dzieciństwo spędziła w Phoenix.

Wykształcenie

Ukończyła liceum Chaparral High School w Scottsdale. Następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Brighama Youngaw w Provo. Zrobiła tu licencjat z języka angielskiego.

Życie prywatne

Jest fanką zespołu Muse. W 1944 roku zawarła związek małżeński z Christinem Meyerem. Para ma 3 synów – Gabe'a, Setha oraz Eliego. Pisarka jest członkinią Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Saga Zmierzch

Stephenie Meyer debiutowała w 2005 roku powieścią Zmierzch. Mówi, że pomysł na jej napisanie wiąże się z jej snem. Akcja powieści toczy się w stanie Washington, gdzie nastoletnia Isabella Swan wprowadza się do swojego ojca. W nowej szkole poznaje Edwarda Cullena – przystojnego i tajemniczego chłopaka, który posiada nadludzkie zdolności. Isabella zakochuje się w Edwardzie, który okazuje się być wampirem. Książka odniosła ogromy sukces. Wkrótce ukazały się kolejne części cyklu: Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Przed świtem, Drugie życie Bree Tanner oraz Życie i śmierć. Cztery tomy sagi zostały zekranizowane. W rolach głównych wystąpili: Kristen Stewart i Robert Pattinson.

Intruz

Pisarka w swoim dorobku posiada również drugą fantastyczną serię Intruz, składająca się z 3 tomów: Intruz, The Seeker i The Soul. Świat został zaatakowany przez niewidzialnego wroga, który wdziera się w ludzkie ciała i umysły, aby w nich żyć. Jedną z ostatnich wolnych osób na ziemi jest Malenie, która zostaje pojmana przez intruza, a jej myśli zostają analizowane prze wroga w celu dotarcia do reszty buntowników.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.pt.wikipedia.org. Jest na licencji Creative Commons.