1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tomasz Niecik życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Tomasza Niecika

Tomasz Niecik, a właściwie Tomasz Niecikowski, jest polskim wokalistą disco polo. Urodził się 1 lutego 1982 roku w Grajewie.

Wykształcenie

Ukończył politologię na Politechnice Białostockiej, zdobywając tytuł magistra, a także studia licencjackie na kierunku pedagogika.

Kariera muzyczna

Tomasz zaczynał od występów tanecznych podczas koncertów zespołu Weekend. Dopiero w 2004 roku zajął się karierą wokalną. W 2009 roku wydał debiutancką płytę pt. Kawalerskie życie. Jednak popularność zyskał dopiero rok później, gdy wystąpił w programie Mam talent, prezentując swoją autorską piosenkę zatytułowaną Cztery osiemnastki. Okazało się, że utwór momentalnie stał się hitem i otworzył mu drzwi do kariery. Niecik stał się gwiazdą disco polo, którą zapraszano na festiwale, festyny oraz koncerty. Druga płyta gwiazdora ukazała się w 2011 roku, a Niecik stał się jednym z najpopularniejszych wykonawców disco polo w Polsce. Artysta nie ukrywa też, że na muzyce disco polo dorobił się sporej fortuny.

Osobowość medialna

Dzięki sukcesowi Czterech osiemnastek i pozostałych utworów Niecika, piosenkarz znalazł się w centrum zainteresowania mediów. W latach 2011–2012 był prowadzącym programu Łowy króla disco, a w 2017 roku wziął udział w programie Agent – Gwiazdy, w którym zajął 9. miejsce. Tomasz miał też szansę spróbowania swoich sił w aktorstwie – w 2014 roku wystąpił w filmie fabularnym pt. Disco polo, w którym zagrał postać lidera zespołu discopolowego.

Życie prywatne

Wokalista ma brata Karola, który jest tancerzem. Ojciec Niecika zmarł, gdy ten miał zaledwie 12 lat. Od 2008 roku związany jest z Luizą Szyszkowską, z którą w 2017 roku wziął ślub. Para ma dwoje dzieci – Dawida i Natalię.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

77 − = 69

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła