1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Radosław Liszewski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Radosława Liszewskiego

Radosław Liszewski jest polskim piosenkarzem disco polo. Urodził się 18 maja 1976 roku w Sejnach.

Kariera muzyczna

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku dziewięciu lat od nauki gry na instrumentach perkusyjnych. Jako nastolatek wraz z grupą przyjaciół założył zespół rockowy. Od lat 90. jest związany z muzyką disco polo. W 2000 roku założył zespół Weekend, którego nieprzerwanie jest liderem. Prawdziwą popularność zespół zyskał dopiero w 2012 roku po opublikowaniu utworu Ona tańczy dla mnie, który bardzo szybko stał się imprezowym hitem. Dzięki tej piosence Weekend stał się rozpoznawalny, a muzyka disco polo po dużym spadku popularności na początku wieku, znowu zaczęła być na topie. Weekend zaczął koncertować, występując zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Zespół grał koncerty dla Polonii w Stanach Zjednoczonych między innymi w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. Zespół Radka Liszewskiego wydał 8 płyt i jest jednym z najbardziej znanych wykonawców muzyki disco polo.

Osobowość medialna

Dzięki sukcesowi Weekendu, jego lider również stał się sławny i zyskał zainteresowanie mediów. Pojawił się w wielu programach telewizyjnych, między innymi w Rozmowach w toku czy Celebrity Splash!. Wystąpił też w jednym z odcinków serialu Szpital i został zaproszony do programu Kuby Wojewódzkiego. Radek miał też szansę spróbowania swoich sił w aktorstwie – w 2014 roku wystąpił w filmie fabularnym pt. Disco polo, w którym zagrał lidera zespołu discopolowego.

Życie prywatne

Jest żonaty z Dorotą Liszewską, którą zna od czasów dzieciństwa. Gwiazdor wraz z żoną wystąpił w programie The Story Of My Life. Historia naszego życia, w którym wspominali historię swojej miłości, a także zobaczyli, jak będą wyglądać za 20 i 40 lat. Para ma dwóch synów: Norberta i Jakuba. Małżeństwo mieszka w Sejnach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 − = 73

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Fryta 73.