1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sławomir życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Sławomira

Sławomir, a właściwie Sławomir Zapała, jest polskim piosenkarzem, aktorem i osobowością medialną. Urodził się 19 marca 1983 roku w Krakowie.

Kariera aktorska

W 2006 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Po ukończeniu studiów współpracował z teatrami: Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz Studio. Wystąpił w wielu serialach, takich jak Hotel 52Czas honoruPrawo AgatyBlondynkaOjciec Mateusz czy Świat według Kiepskich. W swoim dorobku aktorskim ma również kilka filmów fabularnych, między innymi KarolCzłowiek, który został PapieżemPod Mocnym Aniołem, Jestem mordercą czy 33 sceny z życia.

Kariera muzyczna

W 2015 roku Zapała zdecydował się postawić na karierę wokalną i jako Sławomir zaczął tworzyć utwory, które zaliczają się do nurtu rock-polo. Jego pierwsze single zatytułowane MegieraNi mom hekatara i Aneta w krótkim czasie zdobyły uznanie słuchaczy i sprawiły, że Sławomir zyskał sławę i rozgłos. Prawdziwy sukces przyniósł mu jednak utwór Miłość w Zakopanem, który do tej pory uznawany jest za największy przebój 2017 roku. Piosenka promowała płytę zatytułowaną The Greatest Hits, która w krótkim czasie pokryła się platyną. Sławomir zaczął pojawiać się na festiwalach muzycznych, koncertach i jako gość muzyczny w programach rozrywkowych.

Osobowość medialna

Dzięki sukcesowi Miłości w Zakopanem i pozostałych utworów Sławomira, piosenkarz znalazł się w centrum zainteresowania mediów. Zaczął pojawiać się w programach telewizyjnych zarówno jako uczestnik, jak i prowadzący. Charyzmatyczny performer był uczestnikiem programów rozrywkowych, takich jak Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami i Twoja twarz brzmi znajomo. W 2018 roku prowadził teleturniej Big Music Quiz, a rok później Piosenki z drugiej ręki.

Życie prywatne

Sławomir bardzo chroni swoją prywatność i rzadko opowiada publicznie o życiu osobistym. Jego żoną jest Magdalena „Kajra” Kajrowicz, z którą związany jest również zawodowo. Kajra występuje w chórkach oraz towarzyszy mężowi na scenie. Para ma syna Kordiana, który urodził się w 2016 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

60 − = 56

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Serecki.