1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tomasz Fornal życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Tomasz Fornal jest polskim siatkarzem. Gra w reprezentacji na pozycji przyjmującego.

Kim jest Tomasz Fornal?

Siatkarz przyszedł na świat 31 sierpnia 1997 r. w Krakowie. 

Tomasz Fornal rodzice, czyli Dorota oraz Marek Fornal już od najmłodszych lat dbali o sportowe wychowanie syna. Trudno się dziwić, oboje związani byli ze sportem. Matka pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego, ojciec był siatkarzem, reprezentantem Polski. Fornalowie to zdecydowanie siatkarska rodzina. Również brat Tomka, Jan, gra w PlusLidze na pozycji przyjmującego. 

Tomasz Fornal początki kariery

Tomek Fornal swoją sportową przygodę rozpoczynał w UKS-ie 22. Jest to klub działający przy Szkole Podstawowej nr 155. 

Fornal siatkarz rozwijał swoją karierę w Hutniku Dobry Wynik oraz PGE Skrze Bełchatów. Tomasz Fornal wiek swój wykorzystuje w pełni. Jego kariera sportowa szybko się rozwija.

Jak na siatkarza przystało, Tomasz Fornal wzrost ma równie imponujący, co zasięgi w ataku i bloku. Mierzy 200 cm. 

Kariera klubowa

Swoje pierwsze Mistrzostwo Polski Juniorów zdobył w klubie PGE Skra Bełchatów. W latach 2013-2016 był związany ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Spale. Następnie od 2016 r. przez trzy kolejne sezony występował w Cerrad Czarni Radom. Z tym klubem debiutował w PlusLidze. Obecnie jest filarem drużyny Jastrzębski Węgiel. Wraz z nią w sezonie 2020/2021 wywalczył tytuł mistrzów Polski oraz rok później tytuł wicemistrzów, by w 2023 r. ponownie sięgnąć po złoto. Dwa razy sięgał też po Superpuchar Polski (2021, 2022).

Tomasz Fornal gra w reprezentacji

Fornal i reprezentacja młodzieżowa, której był zawodnikiem, wywalczyli mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów. Wraz z drużyną narodową sięgnął po brązowy medal Ligi Narodów w 2019 r., srebro w 2021 r. oraz złoty medal w 2023 r. Wraz z drużyną zdobył również tytuł Mistrzów Europy w 2023 r. Wcześniej w 2021 r. Polacy wywalczyli brązowy medal MS. 

Tomasz Fornal życie prywatne

Rok 2023 r. był dla Tomka przełomowy w karierze. Jego poczynania można było obserwować między innymi w sezonie 2022/2023 PlusLigi. Na boisku radził sobie na tyle dobrze, że podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki 2023 został Siatkarzem Sezonu.

Tomasz Fornal i Sylwia Gaczorek są parą. Siatkarz oficjalnie potwierdził krążące od dawna plotki w październiku 2023 r.

Sylwia Gaczorek jest influencerką, znaną stylistką i właścicielką salonów fryzjerskich. O wielkich życiowych zmianach poinformowała ona swoich fanów w jednym z filmów na YouTubie. Tomasz Fornal i dziewczyna chętnie zamieszczają w sieci wspólne zdjęcia i dzielą się szczęściem z osobami, które ich obserwują. 

Tomasz Fornal Instagram wykorzystuje, by dzielić się z fanami kulisami swojej codzienności. Wiadomo, że prywatnie interesuje się koszykówką, a w czasie wolnym chętnie jeździ konno. Gdzie mieszka Tomasz Fornal? Siatkarza obecnie najczęściej można spotkać w Jastrzębiu. 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − = 43

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com, autor TomaszKudala