1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Teresa Werner życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Teresy Werner

Teresa Werner jest polską piosenkarką. Urodziła się 10 marca 1958 roku w Nakle Śląskim.

Kariera

Swoją karierę rozpoczęła w wieku 16 lat od występów w zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym występowała przez prawie 33 lata, będąc najdłużej występującą artystką w historii zespołu. Jej długa kariera w Śląsku obfitowała w wiele niezwykłych występów i podróży. Jako solistka występowała bowiem w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie, między innymi, w Carnegie Hall i na Broadwayu, a także w Japonii i Chinach. Jako reprezentantka zespołu zdobyła także pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki. Dopiero w 2011 roku odłączyła się od zespołu i rozpoczęła karierę solową. Zadebiutowała w 2011 roku, wydając utwór Miłość jest piękna zwiastujący pierwszą płytę artystki zatytułowaną Spełnić marzenia, która ukazała się w tym samym roku. Moment wydania albumu okazał się przełomowy w jej karierze, ponieważ dając się poznać słuchaczom jako niezależna artystka, zyskała rzeszę oddanych fanów wyczekujących z utęsknieniem na kolejne dzieła piosenkarki. Rok później wydała kolejny album zatytułowany Teresa Werner prezentuje – Vol. 1, a następnie dwie płyty DVD z nagranymi występami. W kolejnych latach wydała jeszcze 3 płyty zawierające jej najnowsze przeboje Szczęśliwe chwile, Najpiękniejsze Kolędy śpiewa Teresa Werner i Miłość to nie zabawa. Jak się okazało, wybór kariery solowej było najlepszą decyzją, jaką mogła podjąć doświadczona artystka. W 2013 roku Werner została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Dziś Werner jest ikoną śląskich szlagierów, a sale koncertowe na jej występach pękają w szwach. Utwory i teledyski są emitowane na antenach radiowych i telewizyjnych, a artystka, mimo zapełnionego koncertami grafiku, ciągle zaskakuje fanów nową twórczością. W 2019 roku w serwisie YouTube udostępniła teledyski do takich piosenek artystki jak: Wiem na pewno, Całuj mnie i Wydawajcie się dziewczęta. W 2020 roku piosenkarka została prowadzącą programu Koncert życzeń z Teresą Werner emitowanego na kanale Polo.TV.

Życie prywatne

Pierwszym mężem Werner był solistą baletowym. Owocem tego związku jest córka artystki, Joanna. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu, a Teresa po wielu latach znalazła nową miłość. Jej drugim i obecnym mężem jest Wiesław Werner, którego poślubiła w 2010 roku, po siedmiu latach znajomości.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

85 − = 83

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie Creative Commons Attribution 3.0 Unported license.; autor: Telewizja - ATV sp. z o.o.