1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dawid Kwiatkowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Dawida Kwiatkowskiego

Dawid Kwiatkowski jest polskim piosenkarzem. Urodził się 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Kariera muzyczna

Pierwszym gatunkiem muzycznym, jaki zafascynował młodego muzyka był hip-hop. Chcąc zacząć karierę w świcie show-biznesu jako nastolatek postanowił zgłosić się do programu rozrywkowego Must Be The Music, ale jego przygoda z talent show skończyła się jeszcze przed etapem półfinałów. Występ w programie dał mu jednak odwagę do wydania autorskiego singla już niecały rok później. Jego debiutancki utwór Biegnijmy zapewnił mu nominację do dwóch nagród w kategoriach: Modny Debiut ESKA.pl oraz Odkrycie roku na gali Awards 2013. Jeszcze w tym samym roku na rynku pojawiła się jego pierwsza płyta zatytułowana 9893, która okazała się prawdziwym hitem i bardzo szybko znalazła się na 1. miejscu na liście sprzedaży (OLiS) i pokryła się złotem. W 2014 roku Kwiatkowski zdobył Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz nagrodę dla najlepszego artysty Europy Wschodniej, a jego kariera niebywale się rozpędziła. Idąc za ciosem artysta bardzo szybko wydał kolejną płytę zawierającą utwory ze swojego debiutanckiego krążka w wersji akustycznej. Kolejnym solowym albumem młodego gwiazdora był Pop&Roll, który w stacjach radiowych promowany był singlem Jak to? i odniósł duży sukces komercyjny. W 2015 roku został poproszony o nagranie piosenki tytułowej do serialu Szkoła emitowanego na kanale TVN. W tym samym roku ukazała się trzecia płyta zatytułowana Element trzeci. Czwarty album wokalisty Countdown został wydany w 2016 roku. W 2018 roku wokalista odebrał statuetkę w kategorii Ulubiona polska gwiazda kanału Nickelodeon, podczas gali w Los Angeles. Na kolejną płytę Dawid kazał czekać swoim fanom aż 3 lata. Jego szósty album studyjny, 13 grzechów niczyich, miał bowiem swoją premierę w maju 2019 roku. Obecnie Dawid jest jednym z najpopularniejszych młodych wokalistów w Polsce, co można zauważyć analizując jego profile w mediach społecznościowych. Na Facebooku i Instagramie obserwuje go łącznie ponad 1,2 miliona fanów.

Kariera telewizyjna

Rosnąca popularność gwiazdora przełożyła się na jego kontakty i znajomości medialne. Charyzmatyczny piosenkarz z tysiącami wiernych fanów stał się bardzo atrakcyjnym kąskiem dla producentów telewizyjnych i reklamowych. W 2014 roku wziął udział w tanecznym show Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, gdzie jego taneczną partnerką była Janja Lesar. Para zajęła ostatecznie 3. miejsce w programie. Kwiatkowski był też jurorem w produkcjach: SuperDzieciak w 2015 roku oraz The Voice Kids, na planie którego pracuje od 2018 roku.

Życie prywatne

Piosenkarz niechętnie wypowiada się na tematy związane z jego życiem osobistym. Mimo częstej obecności w mediach Kwiatkowski nie jest celebrytą, który publikuje zdjęcia i posty związane ze swoim życiem uczuciowym i prywatnym, przez co nie wiadomo również, czy obecnie jest z kimś związany. Artysta ma dwóch przyrodnich braci, Mateusza i Michała. Michał również jest wokalistą, który na stałe mieszka wraz ze swoim mężem we Francji. Dawid wielokrotnie publicznie wspierał brata i wyrażał swoje wsparcie dla środowiska LGBT.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Telemagazyn.