1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tadeusz Sznuk życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Tadeusza Sznuka

Tadeusz Sznuk jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Urodził się 16 lipca 1943 roku w Kielcach.

Wykształcenie

W 1970 roku ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej z tytułem zawodowym magistra inżyniera elektronika

Kariera

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w wieku 16 lat, pracując jako reporter w Rozgłośni Harcerskiej. Przed kamerą zaczął występować w latach 70. jako jeden z gospodarzy Studia 2 w Telewizji Polskiej. Został również wybrany na prowadzącego Festiwal Piosenki w Opolu, a kilka lat później współprowadził Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.

Równocześnie rozwijał karierę radiową. Zadebiutował w Trójce. Po czterech latach przeszedł do Jedynki, gdzie tworzył audycje: Sygnały dnia, Muzykalny detektyw i kultowe już Lato z radiem.

Jeden z dziesięciu

W 1994 roku nastąpił przełom w karierze prezentera. W tym roku bowiem zaczął prowadzić teleturniej Jeden z dziesięciu, który był odpowiednikiem brytyjskiego Fifteen To One. Program błyskawicznie stał się najpopularniejszym teleturniejem telewizyjnym w Polsce, a jego fenomen możemy obserwować do dziś. Na sukces show składa się wiele czynników: wysoki poziom wiedzy uczestników, profesjonalizm oraz sam prowadzący. Sznuk dał się bowiem poznać widzom jako osoba opanowana, bardzo inteligentna i obdarzona ogromną klasą. Jeden z dziesięciu ma już za sobą 124 edycje i jest na antenie nieprzerwanie od momentu emisji pierwszego odcinka. Sznuk za sprawą programu stał się jednym z najbardziej znanych i lubianych dziennikarzy polskiej telewizji.

Życie prywatne

Tadeusz Sznuk bardzo strzeże swojej prywatności. O jego życiu osobistym wiadomo naprawdę niewiele. Prezenter ma dwóch synów, którzy są informatykami oraz córkę, z zawodu psycholożkę społeczną. Wiadomo też, że jest już dziadkiem. Nie wiadomo natomiast, kim jest żona dziennikarza.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 9 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta