1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Piotr Najsztub życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Piotra Najsztuba

Piotr Najsztub jest polskim dziennikarzem i publicystą. Urodził się 24 lutego 1962 roku w Żninie.

Wykształcenie

W 1988 roku ukończył grafikę na Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Kariera

Swoją karierę w mediach rozpoczął w 1990 roku, pracując dla "Gazety Wyborczej" w roli dziennikarza śledczego. Reportaże śledcze na tym stanowisku pisał przez sześć lat. W 1997 roku postanowił rozszerzyć swoją działalność i zacząć współpracę z telewizją. Początkowo pracował na antenie Telewizji Polskiej, gdzie prowadził program Tok Szok, który później emitowany był w Polsacie. Od roku 2006 program był emitowany w TV4 pod nazwą Tok2Szok, a rok później na antenie Antyradia. Kontynuując swoją przygodę z telewizją, w 2001 roku został gospodarzem reality show Dwa światy na antenie Polsatu. Cztery lata później nawiązał współpracę z TVN-em, gdzie prowadził program Najsztub pyta. W 2011 został redaktorem naczelnym magazynu TVP2 Redakcja kultury. Rok później prowadził talk show w TV4 zatytułowany Mała czarna. Następnie prowadził program Najsztub słucha na antenie TVN Style. W 2017 rozpoczął współpracę z portalem Onet.pl, dla którego prowadził internetowy talk show Miło/ść.

Oprócz działalności telewizyjnej i radiowej Najsztub rozwijał swoją karierę prasową. W 2001 roku objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego czasopisma „Viva!”,a w latach 2002-2006 był redaktorem naczelnym „Przekroju”. Od 2010 roku przeprowadzał wywiady dla „Wprost”, a cztery lata później dla „Newsweek Polska”.

Inne działalności

Dziennikarz chętnie udziela się w akcjach społecznych i proekologicznych. Wielokrotnie brał udział w kampaniach organizacji WWF. Pojawiał się też w reklamach telewizyjnych, w latach 2007 i 2009 według danych magazynu „Forbes Polska” znalazł się na liście „100 najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu”.

Spowodowanie wypadku

Kariera medialna Najsztuba zakończyła się w 2017 roku z powodu skandalu i kontrowersji, jakie wzbudził po tym jak potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Kierując wtedy samochodem dziennikarz nie miał ważnych uprawnień, które zostały mu odebrane w roku 2009. Prezenter nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. W 2019 sąd uniewinnił Najsztuba od zarzucanych mu czynów, uznawszy, że dziennikarz zachował należytą ostrożność przy podjeżdżaniu do przejścia dla pieszych.

Życie prywatne

Dziennikarz był żonaty dwukrotnie. Z pierwszą żoną rozwiódł się w 1983 roku i ma z nią dwie córki: Urszulę i Agatę. Drugą wybranką Najsztuba została Sylwia Skóra - to małżeństwo również nie przetrwało próby czasu i para postanowiła się rozstać. W 2011 związał się z młodszą o 23 lata pisarką Katarzyną Sarnowską.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Sławek