1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sylwia Grzeszczak życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Sylwii Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak jest polską piosenkarką. Urodziła się 7 kwietnia 1989 roku w Poznaniu.

Wykształcenie

Piosenkarka od najmłodszych lat szkoliła się muzycznie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Jest też absolwentką klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina.

Kariera

Jej przygoda z estradą zaczęła się już w dzieciństwie. W telewizji po raz pierwszy pojawiła się, gdy miała 5 lat w programie Od przedszkola do Opola. Następnie brała udział w wielu konkursach muzycznych, między innymi, w Drzwiach do kariery, w którym zajęła pierwsze miejsce. Wzięła też udział w castingach do programu Idol. W 2006 roku nagrała 3 piosenki na płytę zespołu Ascetoholix, ale cała Polska usłyszała o niej dopiero dwa lata później, gdy wraz z Liberem nagrała swój debiutancki album Ona i on. Największym hitem z tej płyty okazała się ballada zatytułowana Co z nami będzie? Dzieło rapera i piosenkarki zostało docenione na gali Eska Music Awards 2009. Na kolejny fanom przyszło czekać kolejne dwa lata, a jej Sen o Przyszłości zyskał status płyty złotej, a następnie platynowej. To właśnie z tego albumu pochodzi jeden z najbardziej znanych utworów artystki, czyli Małe rzeczy. Piosenka od razu znalazła się na szczycie najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. W 2013 roku ukazał się trzeci album Grzeszczak zatytułowany Komponując siebie. Przełom w karierze piosenkarki nastąpił w 2016 roku wraz z wydaniem nowego albumu. Czwarta płyta, Tamta dziewczyna, przez szesnaście tygodni z rzędu znajdowała się w pierwszej dziesiątce listy OLiS. Tytułowy singiel przez pierwsze sześć miesięcy w serwisie YouTube zanotował aż 50 milionów wyświetleń. Dzięki licznym sukcesom Sylwia stała się jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Często pojawia się na festiwalach muzycznych i koncertach organizowanych przez największe stacje telewizyjne i radiowe w Polsce.

Życie prywatne

Piosenkarka nigdy nie należała do grona gwiazd, które chętnie dzielą się ze światem szczegółami swojego życia prywatnego. Grzeszczak zdecydowanie woli być kojarzona ze swoją twórczością niż z medialnymi skandalami. W 2014 roku wyszła za mąż za rapera Libera, czyli Marcina Piotrkowskiego. Rok później na świat przyszła ich córka, Bogna. Para rzadko wypowiada się na temat swojego życia osobistego i mimo zainteresowania mediów nieczęsto można ich zobaczyć na ściankach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 2

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Robert Wolański