1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Maria Sobocińska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Marii Sobocińskiej

Maria Sobocińska jest polską aktorką. Urodziła się 24 lutego 1994 roku.

Wykształcenie

Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie w 2018 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim.

Rodzina

Jest córką aktorki Hanny Mikuć i operatora filmowego Piotra Sobocińskiego

Kariera

Na dużym ekranie zadebiutowała w głośnej produkcji historycznej Wołyń w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Następnie grała niewielkie role w takich filmach jak: Zacisze, Ksiądz i Miłość jest wszystkim. W 2018 roku Smarzowski postanowił po raz kolejny zatrudnić młodą aktorkę do swojego filmu. Tym razem Sobocińska pojawiła się w kontrowersyjnym Klerze, gdzie wcieliła się w postać zakonnicy. Jeszcze w tym samym roku zadebiutowała na małym ekranie, dołączając do obsady serialu Pułapka. Przełomowy okazał się dla niej rok 2019 - wystąpiła wówczas w aż sześciu produkcjach: dwóch etiudach, dramacie Wszystko dla mojej matki, filmie fantasy Pół wieku poezji później oraz komediodramacie Pan T, u boku Pawła Wilczaka. To właśnie za sprawą tego ostatniego o Sobocińskiej zrobiło się głośno. Rola ta przyniosła początkującej aktorce pozytywne recenzje zarówno krytyków filmowych, jak i widzów oraz nominację do nagrody Orła. Aktorka nie osiadła jednak na laurach i kontynuuje swoją dobrą passę. W 2021 roku premierę miał polski serial produkcji Netflixa zatytułowany Sexify, w którym Maria odgrywa jedną z głównych ról. Serial już przyniósł rozgłos występującym w nim aktorom, a Sobocińska znalazła się w centrum zainteresowania mediów, w których opisywana jest jako jedna z najbardziej obiecujących młodych aktorek tego roku.

Życie prywatne

O życiu prywatnym aktorki niewiele wiadomo. Jest aktywna na Instagramie, lecz na próżno szukać tam treści związanych jej życiem uczuciowym. Kobieta publikuje tam głównie zdjęcia z podróży. W 2020 roku, po premierze Pana T. pojawiły się plotki o jej bliskiej relacji z Pawłem Wilczakiem, jednak ani ona, ani on nie skomentowali tej sprawy.

Wybrana filmografia

 • 2016: Wołyń – Helena Głowacka-Huk
 • 2018: Miłość jest wszystkim – córka Elżbiety Wojnar
 • 2018: Komisarz Alex – Milla Grodecka
 • 2018: Kler – zakonnica
 • 2019: Wszystko dla mojej matki – Agnes
 • 2019: Stulecie Winnych – Zosia
 • 2019: Zasada przyjemności – Helena
 • 2019: Pułapka – pracownica fundacji Rakowców
 • 2019: Pół wieku poezji później – Stokrotka
 • 2019: Pan T. – maturzystka Dagna
 • 2021: Sexify – Paulina Malinowska

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73