1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tomasz Ciachorowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Tomasza Ciachorowskiego

Tomasz Ciachorowski jest polskim aktorem serialowym i teatralnym. Urodził się 5 kwietnia 1980 roku w Gdańsku.

Wykształcenie

Ukończył oceanotechnikę na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.

Teatr

Swoją karierę aktorską początkowo wiązał wyłącznie ze sceną. Już podczas studiów udzielał się w amatorskim teatrze „Tytuteraz” działającym przy hufcu ZHP Gdynia. Następnie został etatowym aktorem Lubuskiego Teatru Dramatycznego im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Później występował w warszawskim Ale! Teatrze. Od 2014 roku współpracował z Teatrem Capitol i Teatrem Scena Prezentacje na Woli, a od 2018 roku współpracuje związany jest z Teatrem Polonia, Och-Teatrem i Teatrem Kamienica w Warszawie. Poza stolicą występuje w produkcjach teatralnych Teatru Rębacz i Teatru "My".

Telewizja

Na szklanym ekranie zadebiutował w 2008 roku dzięki roli Jana Złotopolskiego w serialu Złotopolscy. Na planie telenoweli aktor spędził łącznie 2 lata. Większą popularność zdobył dzięki roli Michała Duszyńskiego w serialu Majka w 2009 roku. Później występował epizodycznie w produkcjach Licencja na wychowanie i Ojciec Mateusz. W tym czasie był już rozpoznawalnym i cenionym aktorem serialowym, chętnie zapraszanym do kolejnych projektów. Dzięki swojemu talentowi i aparycji często obsadzany był w roli przystojnych amantów. W 2011 roku wcielił się w postać Igora Grabowskiego w serialu Linia życia, a w 2015 roku dołączył do obsady telenoweli M jak miłość, gdzie przez 4 lata grał Artura Skalskiego. Rola ta, mimo że wyraźnie negatywna, przyniosła aktorowi dużą popularność i kolejne rzesze fanów, a zwłaszcza damskiego grona.

W międzyczasie Ciachorowski występował również w takich produkcjach telewizyjnych jak Hotel 52, Misja Afganistan, Pierwsza miłość, W cztery oczy, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia oraz Wmiksowani.pl. W 2010 i 2011 roku był nominowany do nagród Viva! Najpiękniejsi w kategorii „Najpiękniejszy Polak ” i Telekamery w kategorii „Aktor”.

Tomasz należy do grona bardzo pracowitych aktorów - w samym 2019 roku wystąpił w czterech produkcjach telewizyjnych: Koronie królów, Za marzenia, W rytmie serca i Zakochanych po uszy. Od 2020 wciela się w postać urzędnika Waligórskiego w serialu komediowym Kowalscy kontra Kowalscy.

Inne przedsięwzięcia

W 2016 roku wziął udział w programie tanecznym Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, gdzie wraz ze swoją taneczną partnerką, Natalią Głębocką, odpadł już w pierwszym odcinku rywalizacji. Dwa lata później został zaproszony do udziału w 3. edycji show Agent – Gwiazdy, gdzie zajął ostatecznie 3. miejsce, odpadając z programu dopiero w finale.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo na temat życia prywatnego aktora. Sam zainteresowany rzadko udziela wywiadów i pojawia się na imprezach branżowych. Wiadomo, że aktor ma 3 siostry. Nie wiadomo, czy serce Tomka jest obecnie zajęte. O jego życiu uczuciowym w portalach plotkarskich od czasu od czasu pojawiają się różne spekulacje. W przeszłości media łączyły go między innymi z Julią Pogrebińską i Adrianą Kalską.

Wybrana filmografia

 • 2008–2010: Złotopolscy – Jan Złotopolski
 • 2009–2010: Majka – Michał Duszyński
 • 2011: Ojciec Mateusz – Artur Karski, chłopak Pauliny
 • 2012: Misja Afganistan – podporucznik Pawlicki
 • 2012–2013: Pierwsza miłość – Oskar Bill
 • 2014: W cztery oczy – Sputnik80
 • 2014: Na dobre i na złe – Bartek Majewski odc. 550
 • 2014: Barwy szczęścia – Damian
 • 2015–2019: M jak miłość – Artur Skalski, chłopak Izy
 • 2016: Wmiksowani.pl – Michał Piorun
 • 2017: O mnie się nie martw – Darek
 • 2018–2019: Korona królów – Herman
 • 2019: Za marzenia – obieżyświat
 • 2019: W rytmie serc – Rafał Kamiński
 • 2019: Zakochani po uszy – Kacper
 • 2020: Na dobre i na złe – Maksymilian Beger
 • 2021: Kowalscy kontra Kowalscy – urzędnik Waligórski

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

45 + = 55

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73