1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Św. Magdalena Du Fengju życiorys

   Twoim zdaniem...

Który święty jest Ci bliższy?

Życiorys i biografia św. Magdaleny Du Fengju

Św. Magdalena Du Fengju przyszła na świat w 1881 r. w chińskim Du, zmarła 29 czerwca 1900 r. w swojej rodzinnej miejscowości. Jest świętą kościoła katolickiego i męczennicą za wiarę. 

Fakty z życia

Urodziła się w prowincji Hebei. Była wierzącą i praktykująca chrześcijanką. Jej młodość przypadła na czas powstania bokserów. Ona i jej rodzina byli prześladowani za wiarę. 

Magdalena wraz z matką, braćmi i siostrami wiedząc, że czeka ich niebezpieczeństwo, przygotowali schronienie. Za wsią wykopali dół i przykryli go trzciną. 

Tam też zostali znalezieni przez prześladowców 29 czerwca 1900 r. Magdalena razem z siostrami próbowała uciec i schronić się w domu przyjaciół. Nie udało jej się jednak dobiec do domu, zanim właściciele zamknęli drzwi. Magdalena został postrzelona. Ranna dobiegła do schronienia. W tym czasie zamordowano jej matkę i braci. Przed śmiercią żądano od nich aby wyrzekli się wiary, kiedy odmówili odebrano im życie. Prześladowcy nakazali mieszkańcom pobliskiej wioski wykopać grób dla zabitej rodziny. Wtedy jeden z kopiących miał zobaczyć, że Magdalena jeszcze żyje. Próbował przekonać ją do wyrzeczenia się Jezusa. Magdalena jednak odmówiła. Została pogrzebana żywcem. 

Kult

Święta wspominana jest 9 lipca wraz z grupą 120 męczenników chińskich. Została beatyfikowana przez papieża Piusa XII 17 kwietnia 1955 r. w grupie Leona Manginiego i 55 Towarzyszy. Jej kanonizacji dokonał Jan Paweł II 1 października 2000 r. w grupie 120 męczenników chińskich.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

40 + = 50

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła