1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sobel życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Sobla

Sobel, a właściwie Szymon Sobel, jest polskim raperem.

Kariera

Na polskim rynku muzycznym Sobel zaistniał w 2020 roku. Zaczął zdobywać popularność dzięki piosence Impreza, która szybko stała się jednym z największych rapowych hitów lata 2020. Rozgłos przyniosły mu w tym okresie również utwory: Fiołkowe pole, Bandyta oraz Każdego dnia. Również w roku 2020 Sobel wydał świetnie przyjętą w środowisku EPkę noszącą tytuł Kontrast.

W kwietniu następnego roku muzyk wydał debiutancki album zatytułowany Pułapka na motyle, zawierający jego największe hity oraz premierowy materiał. Wydawnictwo dotarło do pierwszego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS. Krążek uplasował się też w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Popularność młodego artysty szybko rośnie - obecnie na platformie Spotify słuchają go miesięcznie prawie dwa miliony osób, co sprawia, że aktualnie jest tam najczęściej słuchanym polskim artystą. Teledyski do jego utworów osiągają dziesiątki milionów wyświetleń na platformie YouTube. Na swoim koncie ma również współpracę z innymi znanymi wokalistami - między innymi w Michałem Szczygłem, z którym wykonał utwór zatytułowany Daj mi znać.

Sobel jest teraz jednym z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się muzyków w Polsce.

Skandal

O raperze jest obecnie głośno w mediach nie tylko za sprawą jego muzycznej działalności. W lipcu 2021 roku do sieci trafił filmik, na którym widać, skandaliczne zachowanie muzyka podczas koncertu w Krakowie. Sobel zwyzywał mężczyznę, który wtargnął na scenę podczas występu. Fan zaskoczył artystę, obejmując go ramieniem i tańcząc w rytm wykonywanej przez niego piosenki. Muzyk zaczął wtedy rzucać w jego kierunku niezwykle obraźliwe i wulgarne słowa. Internauci, słuchacze i osoby ze środowiska muzycznego są wyraźnie zniesmaczeni zachowaniem rapera, zwracając uwagę, że sytuację tę można było rozwiązać w inny sposób. Kilka dni po wydarzeniu raper zabrał głos w sprawie, tłumacząc swoje zachowanie i przepraszając za zbyt ostrą reakcję.

Życie prywatne

Nie wiadomo, jaka jest obecnie sytuacja osobista rapera i czy jego serce jest zajęte.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

50 − 45 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła