1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Skubas życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Biografia i życiorys Skubasa

Radosław Skubaja, występujący pod pseudonimem Skubas jest polskim wokalistą, autorem tekstów i gitarzystą. Urodził się 16 września 1981 roku.

Artysta pochodzi z Lublina, gdzie początkowo występował w różnych zespołach jako gitarzysta elektryczny. W 2005 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalistyka. Początkowo występował pod pseudonimem Sqbass u boku artystów takich jak Smolik, Fisz Emade czy Novika. Wcześniej znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi.

Rozwój kariery

Swoją pierwszą płytę artysta wydał w 2012 roku – album Wilczełyko został nominowany do dwóch Fryderyków jako Debiut Roku i Utwór Roku (za piosenkę Linoskoczek). Dwa lata później nagrał płytę Brzask, która powtórzyła sukces debiutanckiego albumu i przyniosła artyście jeszcze większą popularność. Wokalista współpracował z wieloma artystami i gwiazdami, angażując się w rozmaite projekty muzyczne. Jest również zapraszany na największe polskie festiwale, występował między innymi na Open'er Festival, Malta Festival, na festiwalu w Jarocinie, a także Przystanku Woodstock i wielu innych. Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury.

Teksty jego piosenek są pełne emocji, a artysta ma bardzo wyjątkową i charakterystyczną barwę głosu. Tworzona przez niego muzyka zawiera niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym charakterze. Jego koncerty słyną z wyjątkowej atmosfery, dzięki temu, że artysta jest pełen pozytywnej energii i ma bardzo dobry kontakt z publicznością.

Życie prywatne

Wokalista bardzo strzeże swojego życia osobistego i niezwykle rzadko mówi na jego temat. Ma syna Borysa.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 + = 34

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Ralf Lotys (Sicherlich). Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC 4.0.