1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Rzeźnik z Rostowa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto był według Ciebie gorszym przestępcą?

Biografia i życiorys Rzeźnika z Rostowa

Rzeźnik z Rostowa to seryjny morderca, działający w latach 1978 – 1990 w ZSRR. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Andriej Czikatiło. Urodził się 16 października 1936 roku w Jabłocznoje. Popełnił ponad 50 brutalnych morderstw.

Lata młodości

Dzieciństwo Rzeźnika z Rostowa nie należało do łatwych. Urodził się trzy lata po drugiej fali Wielkiego Głodu na Ukrainie. Z powodu wygłodzenia zmarł jego brat, którego nigdy nie poznał. Z opowieści rodzinnych wynika, że po śmierci został on zjedzony przez sąsiadów.

Ojciec Rzeźnika walczył na wojnie, został pojmany do niewoli. Powrócił jako jeniec wojenny, a tym samym w oczach radzieckiego społeczeństwa jako tchórz i zdrajca. Andriej był przez to wyśmiewany w szkole.

Kolejnym traumatycznym przeżyciem była informacja o impotencji. Dowiedział się o niej w czasie próby seksualnego zbliżenia z dziewczyną, w której się zakochał. Wiadomość o jego problemie szybko rozeszła się wśród znajomych.

Praca

Andriej Czikatiło wstąpił do wojska. Następnie pracował jako specjalista od telefonii. Rozpoczął studia, przygotowujące do pracy nauczyciela literatury rosyjskiej. Podjął się pracy nauczyciela, ale szybko został pozbawiony posady. Przyczynił się do tego brak szacunku ze strony uczniów oraz oskarżenia o molestowanie. Później został urzędnikiem.

Ofiary

Rzeźnik z Rostowa zabijał dzieci, kobiety i mężczyzn. Najmłodsza jego ofiara miała 7 lat, najstarsza 44. Najczęściej jednak wybierał ofiary mające od 9 do 20 lat.  Za każdym razem działał podobnie. Tropił swoją ofiarę, nawiązywał z nią kontakt – dzieciom ofiarował słodycze, kobietom pieniądze lub alkohol. Następnie zaciągał ofiarę do lasu, gdzie ją mordował. Wcześniej próbował odbyć z nią stosunek seksualny. W związku z tym, że cierpiał na impotencję, nie zawsze mu się to udawało, przez co wpadał w szał i dźgał ofiarę nożem. Andriej Czikatiło przyznał, że sprawiało mu to przyjemność seksualną i było sposobem na rozładowanie napięcia. Na koniec odgryzał i zjadał niektóre części ciała zamordowanego.

Działania władz i milicji

Początkowo wszystkie zbrodnie były tuszowane przez władzę. Nie dopuszczano myśli, że w państwie takim jak ZSRR może dochodzić do tak brutalnych zbrodni. Nie udało się jednak utrzymać sekretu i informacje o mordach wyciekły do społeczeństwa.

W kręgu podejrzanych znaleźli się chorzy psychicznie, przestępcy seksualni, a później homoseksualiści. Wielu z nich po przesłuchaniach i torturach przyznało się do winy.

Prawdziwego mordercę, Andrieja Czikatiło, aresztowano dopiero w 1990 roku. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wskazał 56 miejsc zbrodni, choć śledczy wiedzieli tylko o 36 morderstwach. 3 ciał nigdy nie odnaleziono, dlatego oskarżono go o 53 zabójstwa. Rzeźnik z Rostowa został skazany na karę śmierci. Egzekucję wykonano 14 lutego 1994 roku.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 84 = 92

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu it.m.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons.