1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Robert Kupisz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Roberta Kupisza

Robert Kupisz jest polskim projektantem mody. Urodził się 8 października 1967 roku w Gackach.

Wykształcenie

Jest absolwentem studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Świętokrzyskim.

Taniec

Jedną z największych pasji Roberta, już od czasów młodości, jest taniec towarzyski. Swoje hobby bardzo szybko przekształcił w pomysł na życie, marząc o zostaniu zawodowym tancerzem. Jako młody chłopak zajął 3. miejsce w konkursie World Latin Formation Championships i wkrótce założył autorską szkołę tańca Step by Step w Kielcach. Absolwentami jego szkoły byli między innymi Edyta Herbuś czy Tomasz Barański. Sam Kupisz zajmował się także choreografią, kostiumami i charakteryzacją.

Stylizacja fryzur

Po 10 latach w biznesie tanecznym Robert postanowił skierować swoją karierę na inne tory i wyjechał do Londynu, gdzie ukończył kurs stylizacji fryzur w prestiżowej Toni&Guy Academy. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę jako stylista fruzr i współpracował przy wielu znanych projektach, stylizując gwiazdy do sesji zdjęciowych dla takich magazynów jak "Cosmopolitan", "Elle" czy "Chic". Współpracował też przy polskich produkcjach teatralnych i filmowych, między innymi, przy filmie Sala Samobójców oraz na planie filmu Essential Killing.

Projektant mody

Kupisz nie raz pokazał, że jest człowiekiem wielu talentów. W 2011 roku po raz kolejny postanowił spróbować swoich sił w nowym obszarze. Zadebiutował bowiem jako projektant mody, bardzo szybko zyskując uznanie zarówno krytyków mody, jak i osób ze świata show-biznesu. Na swoim pierwszym pokazie zaprezentował kolekcję w stylu grungowo-rockowy inspirowanym muzyką z lat 70. Sam pokaz okazał się wielkim wydarzeniem, o którym głośno było w mediach. Druga kolekcja Kupisza, tym razem zimowa, ukazała się w 2013 roku. Od tamtej pory projektant wydał już kilkanaście kolekcji, a on sam i jego ubrania zyskały rzesze wiernych fanów, czekających na kolejne modowe dzieła. Jego projekty można kupić w 9 butikach w Warszawie oraz dzięki sprzedaży internetowej. Robert był wielokrotnie wyróżniony w branży modowej – otrzymał tytuł najlepiej ubranego mężczyzny roku, a w 2012 roku tytuł Projektanta Roku. Ubrania jego projektu niejednokrotnie zakładały znane gwiazdy.

Inne przedsięwzięcia

W latach 2019–2020 był jurorem w tanecznym programie rozrywkowym Dance Dance Dance emitowanym w TVP2.

Życie prywatne

O życiu osobistym Roberta Kupisza wiadomo niewiele. Sam projektant jest bardzo skoncentrowany na zawodowej stronie swojego życia i bardzo rzadko wypowiada się na tematy inne niż praca. Nie wiadomo więc, czy serce jednego z najpopularniejszych polskich projektantów jest obecnie zajęte.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 3

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73.