1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Popek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Popka

Popek, a właściwie Paweł Ryszard Mikołajuw, jest polskim raperem, celebrytą i zawodnikiem MMA. Urodził się 2 grudnia 1978 roku w Legnicy.

Przeszłość

Paweł urodził się i wychowywał w Legnicy. W 2007 roku przeprowadził się do Wielkiej Brytanii, ponieważ był ścigany listem gończym przez polską policję za kradzież z włamaniem. W 2016 roku prokuratura uchyliła nakaz, co pozwoliło muzykowi na powrót do Polski. Wcześniej Popek spędził w więzieniu 7 lat.

Kariera solowa

Popek w 2001 roku został członkiem krakowskiego zespołu Firma. Nagrał z nim pięć płyt oraz założył markę odzieżową JP. Solową karierę rozpoczął w 2007 roku, kiedy to premierę miał jego debiutancki album pt. Wyjęty spod prawa, za którego produkcję odpowiedzialny był Jędker. W 2008 roku w Londynie wydał swój drugi album zatytułowany Heavyweight, na którym gościnnie wystąpili między innymi: Jędker, Sokół i Bosski Roman. Trzeci album rapera, Monster, został wydany pięć lat później. Album osiągnął bardzo duży sukces i szybko zdobył status złotej płyty w Czechach, Polsce i Słowacji. W 2014 roku muzyk wydał czwarty solowy album pt. Monster 2.

Gang Albanii

W 2015 roku wraz z producentem muzycznym, Robertem M, powołał zespół pod nazwą Gang Albanii. W tym samym roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Królowie Życia. Płyta zyskała status diamentowej. Drugi album, Ciężki gnój, ukazał się rok później i podobnie jak debiutancki krążek zespołu odniósł duży sukces oraz dwukrotnie pokrył się platyną. Również w 2016 roku ukazał się wspólny album Popka i producenta Matheo pt. Król Albanii, który uzyskał status diamentowej płyty. W tym samym roku raper wydał składankę pt. Sweet 17th zawierającą jego największe przeboje.

Sport

Poza muzyką Popek zajmuje się sportem. Ćwiczył krav magę, później rozpoczął treningi mieszanych sztuk walki. W 2008 roku po raz pierwszy wziął udział w zawodach MMA w Wielkiej Brytanii, występując pod pseudonimem Popek Rak. W 2016 roku podpisał kontrakt z polską federacją. W swojej karierze zmierzył się między innymi z Mariuszem Pudzianowskim i Tomaszem Oświęcimskim, z którymi przegrał walki. Wygrał natomiast z Robertem Burneiką.

Kontrowersyjny wizerunek

Raper wzbudza duże kontrowersje ze względu na swój nietypowy wygląd. Popek ma wytatuowane gałki oczne, poddał się skaryfikacji na twarzy, a jego całe ciało w większości pokryte jest tatuażami. W teledysku do utworu Pain Be My Guest raper był podwieszany za skórę na hakach. W 2014 roku rozpoczął wymianę naturalnych zębów na złote protezy.

Życie prywatne

Obecnie zwązany jest z Katarzyną, z którą ma córkę Julię i syna Borysa. W 2018 roku wziął udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym wraz ze swoją taneczną partnerką doszedł aż do półfinału. Udział muzyka w programie wywołał skrajne opinie w mediach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 − 25 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Serecki.