1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Piotr Woźniak-Starak życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto był według Ciebie lepszym przedsiębiorcą?

Życiorys i biografia Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak był polskim producentem filmowym i przedsiębiorcą. Urodził się 10 lipca 1980 roku w Warszawie, a zmarł 18 sierpnia 2019 roku.

Rodzina

Piotr pochodził z bardzo zamożnej rodziny. Jego matka, Anna Woźniak-Starak, jest właścicielką restauracji Belvedere znajdującej się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a ojczym, Jerzy Starak, przedsiębiorcą i właścicielem ogromnych koncernów, takich jak Polpharma, Polfa i Herbapol. Od 1990 roku Jerzy Starak znajduje się na liście najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”. Piotr miał jedną przyrodnią siostrę, na co dzień mieszkającą w Szwajcarii.

Młodość i wykształcenie

Do matury uczył się w Szwajcarii. Następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował naukę. Ukończył bostoński college na kierunku komunikacja, a także grafikę w Parsons School of Design w Nowym Jorku.

Kariera

Piotr nie poszedł w ślady ojca i nie został biznesmenem. Zamiast tego postanowił poświęcić się swojej prawdziwej pasji i po powrocie do Polski spróbować swoich sił w branży filmowej. Na początku był asystentem Andrzeja Wajdy przy produkcji filmu Katyń, a następnie brał udział w tworzeniu serialu kryminalnego Oficerowie w reżyserii Macieja Dejczera. W 2008 roku założył przedsiębiorstwo producenckie – Watchout Production, które cztery lata później wyprodukowało swój pierwszy samodzielny film, Big love. Jednak prawdziwy sukces odniósł wyprodukowany w 2015 roku film o życiu profesora Zbigniewa Religi pt. Bogowie. Produkcja wywołała zachwyt widzów i krytyków filmowych i zdobyła wiele cenionych nagród filmowych. W 2017 roku Woźniak-Starak ponownie pokazał, że zna się na produkcji i nie boi się inwestować w ciekawe i odważne projekty. Wyprodukował bowiem film Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej, który również okazał kasowym hitem w naszym kraju.

Ostatnia produkcja, w jakiej brał udział Piotr Woźniak-Starak, pt. Ukryta gra to thriller z międzynarodową obsadą (główną rolę gra hollywoodzki aktor, Bill Pullman). Premiera filmu odbyła się już po śmierci młodego producenta.

Firma Woźniaka-Staraka może pochwalić się także wieloma reklamami dla popularnych firm, takich jak m.in. dla UPC czy PKO BP.

Związki

Piotr mimo swojej znanej rodziny, a później sukcesów zawodowych, długo nie był rozpoznawalny w mediach. Popularność w polskim show-biznesie zyskał dopiero, gdy zaczął się spotykać z Alicją Bachledą-Curuś. Potem związał się z Natalią Klimas, a w 2014 roku poznał swoją przyszłą żonę, Agnieszkę. Para pobrała się w sierpniu 2016 roku w Walencji, a ich związek był od początku głośno komentowany w mediach. Plotkowano bowiem, że dziennikarce zależy jedynie na pieniądzach milionera. Para jednak ucięła te informacje, podpisując intercyzę. Wkrótce plotki ucichły, a młoda para chętnie dzieliła się swoim szczęściem z fanami, często pokazując się razem publicznie i publikując swoje prywatne zdjęcia w mediach społecznościowych.

Śmierć

W sierpniu 2019 roku media obiegła informacja, że z motorówki na jeziorze Kisajno koło Giżycka wypadł 39-letni mężczyzna. Pojawiły się spekulacje, że był nim znany producent. Mężczyznę uznano za zaginionego, a wkrótce potwierdzono, że poszukiwania dotyczą Piotra Woźniaka-Staraka. Kilkudniowa akcja poszukiwawcza miała tragiczny finał, bowiem 22 sierpnia 2019 roku oficjalnie potwierdzono, że producent nie żyje, a przyczyną śmierci było utonięcie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 2

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła