1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Aneta Kręglicka życiorys

Życiorys i biografia Anety Kręglickiej

Aneta Kręglicka jest polską modelką i przedsiębiorczynią. Urodziła się 23 marca 1965 roku w Szczecinie.

Wykształcenie

Studiowała ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim i rozpoczęła studia doktoranckie na SGH w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym.

Kariera modelki

Sławę i rozgłos w świecie show-biznesu zyskała w 1989 roku, gdy została pierwszą w historii Polką, która zdobyła tytuł Miss Świata. Kilka miesięcy wcześniej Kręglicka zdobyła też tytuły Miss Polonia oraz I wicemiss Miss International w Tokio. Wtedy to zaczęła się jej przygoda ze światem mody. Wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczęła współpracę z prestiżową agencją Wilhelmina. Za granicą przebywała i pracowała przez dwa lata. Modelka brała udział w w wielu pokazach mody w Polsce i za granicą, a jej twarz zdobiła okładki najbardziej popularnych magazynów i pism. W 2008 roku była ambasadorką marki Apart, dla której w latach reklamowała biżuterię. Z czasem projekty modelingowe zeszły na dalszy plan, a Kręglicka zaczęła bardziej zajmować się biznesem. Mimo to do dziś związana jest ze światem mody i chętnie gościnnie pokazuje się na wybiegach zaprzyjaźnionych projektantów, takich jak Maciej Zień. Sama stworzyła też kolekcję obuwia dla marki Badura.

Bizneswoman

Po powrocie do Polski ze Stanów Zjednoczonych Kręglicka założyła własną fundację „Kręglicka Foundation” propagującą zdrowy tryb życia. W 1991 roku otworzyła własną agencję reklamową ABK Kręglicka, a w roku 2005 firmę Hannah Hooper. Obecnie jest współwłaścicielką Studia Filmowego St.Lazare.

Inne działalności

W 2006 uczestniczyła w trzeciej edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami, a jej partnerem tanecznym był Robert Rowiński. Duet odpadł w czwartym odcinku tanecznego show. Modelka często zapraszana jest do jury konkursów miss oraz związanych z branżą modową. W 2013 była na przykład przewodniczącą panelu jurorskiego konkursu Projektanci na start.

W 2020 roku ukazała się książka Kobiety przełomu autorstwa Katarzyny Jurkowskiej i Katarzyny Kościelak, która zawierała wspomnienia Kręglickiej.

Życie prywatne

W 1998 roku wyszła za reżysera Macieja Żaka. Mają wspólnie syna Alekstandra. Kręglicka pilnie strzeże swojej prywatności i rzadko pokazuje się publicznie z rodziną, starając się chronić syna przed zainteresowaniem mediów. Kobieta do dziś zachwyca fanów swoją figurą i urodą, którą prezentuje od czasu do czasu na zdjęciach publikowanych na Instagramie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

78 + = 85

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła