1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kylie Minogue życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Kylie Minogue

Kylie Minogue jest australijską piosenkarką. Urodziła się 28 maja 1968 roku w Melbourne.

Kariera

Swoją karierę rozpoczęła od działalności aktorskiej, już w dzieciństwie występując w licznych produkcjach telewizyjnych. W 1980 roku wystąpiła w dwóch serialach: The Sullivans oraz Skyways, a w latach 1986-1988 można ją było oglądać w popularnym serialu Sąsiedzi. Dopiero po zakończeniu przygody z serialem Kylie zaczęła poważnie myśleć o karierze muzycznej. Podpisała wtedy kontrakt z wytwórnią i wydała swój pierwszy album zatytułowany po prostu Kylie, który został pozytywnie przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków. W 1990 roku zadebiutowała na dużym ekranie, grając w filmie Niemoralni, ale w kolejnych latach postanowiła skupić się głównie na muzyce. W latach 1989-1994 nagrała cztery płyty.

Naprawdę głośno zrobiło się o wokalistce w 2002 roku, gdy wydała płytę Fever z czołowym utworem zatytułowanym Can’t Get You Out of My Head, który błyskawicznie stał się hitem i jednym z najlepiej sprzedających się singli początku nowego tysiąclecia. Na fali popularności wokalistka otrzymała rolę w kultowym już filmie muzycznym Moulin Rouge, za rolę w którym otrzymała nominację do nagrody Złoty Popcorn przyznawanej przez stację MTV. W 2003 roku artystka wydała nowy album zatytułowany Body language, a pierwszym singlem go promującym był Slow.

Z powodu choroby Kylie musiała zrobić przerwę w koncertowaniu. Na scenę wróciła w roku 2007 z płytą noszącą tytuł X. Trzy lata później na rynku ukazał się kolejny album - Aphrodite. W 2014 roku wydała 12. w swojej karierze krążek zatytułowany Kiss me once. Minogue jest bardzo pracowitą wokalistką - do roku 2020 wydała aż 15 płyt. Ostatnia płyta, Disco, była promowana przez takie utwory jak: Say Something, Magic oraz I Love It.

Życie prywatne

W przeszłości partnerem artystki był australijski wokalista Jason Donovan. Później spotykała się z takimi znanymi mężczyznami jak: Michael Hutchence, Lenny Kravitz, Jean-Claude Van Damme czy Pauly Shore. W latach 1998-2001 Kylie spotykała się z Jamesem Goodingiem, Michaelem Di Nuzzo i Rupertem Penrym-Jonesem. W 2009 roku Minogue zaręczyła się z hiszpańskim modelem Andrésem Velencoso, jednak do ślubu nigdy nie doszło i para rozstała się w 2013 roku. Trzy lata później ponownie przyjęła oświadczyny - tym razem aktora Joshui Sassa, lecz ich związek zakończył się rok później z powodu zdrady ukochanego piosenkarki. Później zaczęła spotykać się z szefem magazynu „GQ”, Paulem Salomonsem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 + = 81

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: marcen27