1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Pink życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Pink

Pink, a właściwie Alecia Beth Moore, jest amerykańską piosenkarką. Urodziła się 8 września 1979 roku w Doylestown.

Kariera

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła, gdy miała 16 lat i dołączyła do zespołu Choice. Podczas jednego z występów Alecia została dostrzeżona przez właściciela wytwórni muzycznej, który zaproponował jej kontrakt - to właśnie wtedy zaczęła się solowa kariera młodej wokalistki, która przybrała pseudonim Pink.

Jej pierwszy album studyjny zatytułowany Can’t take me home ukazał się w 2000 roku i zawierał pierwsze hity wokalistki, takie jak: Most girls i You Make Me Sick. Drugi album - M!ssundaztood, odniósł jeszcze większy sukces komercyjny niż debiut, a promujące go single – Don't Let Me Get Me, Just Like a Pill czy Get the Party Started – stały się wielkimi hitami, które przez długi czas zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów w wielu krajach. W 2003 roku artystka wydała trzecią płytę studyjną zatytułowaną Try This, a promowały go takie kawałki jak: God Is a DJ, Last to Know i Trouble, za który otrzymała nagrodę Grammy. Trzy lata później na rynku pojawił się jej kolejny album I'm Not Dead, promowany przez singel Stupid Girls. Płyta zawierała też utwór Dear Mr. President, krytykujący politykę i postać George’a Busha.

Do 2019 roku Pink wydała aż 8 płyt, a z każdą kolejną jej popularność rosła. Do najbardziej znanych utworów gwiazdy należą: U + Ur Hand, So What, Raise Your Glass czy Try.

Obecnie jest jedną z czołowych postaci światowego przemysłu muzycznego. Przez 25 lat obecności na scenie dała się poznać jako charyzmatyczna piosenkarka, nie raz szokująca swoim wyglądem i zachowaniem. Każdy jej koncert jest spektakularnym wydarzeniem na najwyższym poziomie.

W 2021 roku stacje radiowe zaczęły grać dwa najnowsze utwory P!nk - pierwszy zatytułowany Cover Me In Sunshine nagrany wspólnie z córką artystki - i drugi Anywhere Away From Here w duecie z Rag’n’Bone Man.

Życie prywatne

W 2001 roku związała się z Careyem Hartem. Para stanęła na ślubnym kobiercu pięć lat później, ale w 2008 roku postanowiła się rozstać. Nie złożono jednak wtedy dokumentów rozwodowych, a małżeństwo pozostawało w separacji przez rok. Małżonkowie postanowili dać sobie drugą szansę i w 2009 roku wrócili do siebie. Dwa lat później Pink urodziła córkę, Willow Sage Hart, a w 2016 roku urodził się syn pary - Jameson Moon.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

99 − = 91

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: