708 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paweł Tanajno życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym przedsiębiorcą?

 1. Życiorys i biografia Pawła Tanajno

  Paweł Tanajno jest polskim przedsiębiorcą i działaczem politycznym. Urodził się 17 grudnia 1975 roku w Warszawie.

 2. Wykształcenie

  Studiował prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów tych jednak nie skończył. Ma wyższe wykształcenie w zakresie zarządzania.

  Już w czasie studiów założył własną firmę. W latach 1995–2004 prowadził sieć sklepów komputerowych Sferis, a w 2002 roku został wspólnikiem i członkiem zarządu PTR Spółka z o.o. Ze stanowiska zrezygnował po pięciu latach. Obecnie jest współwłaścicielem spółek Netwit.pl i Iam4U.pl, a zawodowo zajmuje się doradztwem w kwestiach marketingu internetowego. Angażuje się w walkę o prawa przedsiębiorców, od 2006 roku jest członkiem zarządu Fundacji Nie Troszczcie Się.

 3. Działalność polityczna

  Od 2002 roku angażuje się w politykę. W trakcie swojej kariery był związany z różnymi ugrupowaniami. Przystąpił do powołanej w 2012 roku partii o nazwie Demokracja Bezpośrednia, w której objął funkcję rzecznika prasowego. Celem ruchu było stworzenie w Polsce systemu politycznego opartego na dużej ilości referendów, podobnym do funkcjonującego w Szwajcarii. W wyborach parlamentarnych w 2015 bez powodzenia startował do Sejmu RP z listy komitetu wyborczego Kukiz’15, nie udało mu się jednak zdobyć mandatu. W wyborach prezydenckich w 2015 roku Tanajno był kandydatem na urząd Prezydenta RP, a swojego poparcia udzieliła mu Demokracja Bezpośrednia oraz Partia Kobiet. W grudniu 2019 roku odszedł z Demokracji Bezpośredniej.

 4. Kandydat na prezydenta 2020

  Tanajno ponownie został kandydatem na prezydenta w wyborach 2020. Mężczyzna zasłynął głównie z tego, że stanął na czele protestów przedsiębiorców w Warszawie spowodowanych niezadowoleniem z zamrożenia gospodarki i brakiem pomocy rządu w okresie pandemii COVID-19. Działacz nie należy obecnie do żadnej partii politycznej. W swoim programie wyborczym Tanajno podkreśla najważniejsze dla niego trzy główne wartości: wolność dla obywateli, przedsiębiorczość i suwerenność.

 5. Życie prywatne

  Kandydat na prezydenta jest żonaty. Wspólnie z żoną mają czwórkę dzieci.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 86 = 96

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Krzysztof Wróbel.