1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paulina Chylewska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Pauliny Chylewskiej

Paulina Chylewska jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 15 października 1978 roku w Bydgoszczy.

Wykształcenie

Jest absolwentką studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Kariera

Od samego początku swojej kariery, czyli od 1996 roku, Chylewska związana jest zawodowo z Telewizją Polską. Zadebiutowała w regionalnej stacji TVP w Bydgoszczy, gdzie prowadziła program dla młodzieży. Następnie została prowadzącą kultowego już programu Rower Błażeja. Niedługo potem przeszła do redakcji sportowej stacji, gdzie zajmowała się prowadzeniem głównego wydania serwisów sportowych. Prowadziła między innymi studio sportowe podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku, Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku, Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku, Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Była prowadzącą programu Sportowy Express, a w latach 2003–2007 i ponownie od września 2013 do 2017 – programu Sport emitowanego zaraz po głównym wydaniu Wiadomości. Prowadziła również serwisy sportowe w TVP Info. 

W latach 2006-2013 roku zajmowała się nietypowym dla siebie gatunkiem dziennikarstwa i prowadziła program śniadaniowy Kawa czy herbata?. Od 2008 roku cyklicznie współprowadziła Wielki Test z Historii. W 2017 roku brała udział w nagraniach programu Dzień dobry, Polsko!. W tym samym roku prezenterka oficjalnie potwierdziła, że kończy współpracę z Telewizją Polską i przechodzi do konkurencyjnej stacji - Polsatu. Chylewska w nowej stacji zastąpiła Karolinę Szostak i zaczęła prowadzić serwisy sportowe. W Polsacie pracuje do dziś.

W 2018 roku Paulina została gospodarzem kulinarnego show Makaronowy zawrót głowy.

Inne działalności

W 2017 roku Chylewska wzięła udział w siódmej edycji programu rozrywkowego Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jej tanecznym partnerem był Jacek Jeschke, z którym w duecie zajęła ósme miejsce w show.

W 2020 roku założyła agencję Chylewska&Co – Presence Perfect, która specjalizuje się w szkoleniach z kształtowania wizerunku.

Życie prywatne

W 2003 roku wyszła za mąż za dziennikarza sportowego Marcina Feddka. Para ma dwie córki: Lenę i Ninę. Życie prywatne małżonków pozostaje starannie chronione przed zainteresowaniem mediów. Rzadko pokazują się na imprezach branżowych i udzielają wywiadów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

84 − 81 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Daniel Kruczynski