1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Nocny Prześladowca życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto był według Ciebie gorszym przestępcą?

Biografia i życiorys Nocnego Prześladowcy

Nocny Prześladowca, a właściwie Richard Ramirez, to amerykański seryjny morderca, działający w latach 1984–1985 w Los Angeles, a później w San Francisco. Urodził się 29 lutego 1960 roku w El Paso.

Lata młodości

Richard Ramirez pochodził z wielodzietnej rodziny. Rodzice byli zwolennikami surowego wychowania dzieci. Jego ojciec był policjantem, w późniejszym czasie robotnikiem na kolei, który często miewał napady złości, co prowadziło do przemocy fizycznej. Pomimo surowej atmosfery w domu, Richard był dobrym i pilnym uczniem. Miał miłą aparycję, dzięki czemu cieszył się zainteresowaniem wśród dziewczyn. Był radosnym dzieckiem, nie sprawiającym problemów. Wszystko zmieniło się, kiedy jego kuzyn Mike powrócił z wojny w Wietnamie. Opowiadał chłopcu o okrucieństwie wojennym oraz gwałtach, których się dopuścił. Nauczył go posługiwania się bronią palną i nożem. Przełomowym wydarzeniem, które wpłynęło na psychikę Nocnego Prześladowcy było zamordowanie przez kuzyna jego żony. Wszystko rozegrało się na oczach przyszłego mordercy. Po tych wydarzeniach Ramirez wpadł w złe towarzystwo, zaczął kraść i brać narkotyki. Po wyrzuceniu ze szkoły zatrudnił się w hotelu. Tu pierwszy raz zgwałcił kobietę, za co został aresztowany, a później odwieziony do rodziców. Rodzice jednak nie chcieli mieć z synem nic wspólnego, dlatego wyrzucili go z domu. Richard Ramirez wyprowadził się do Los Angeles, gdzie utrzymywał się z kradzieży.

Sposób działania

Pierwszą zbrodnię popełnił w wieku 24 latach. Wtargnął do domu 79-letniej kobiety i godził ją kilkanaście razy nożem. Kilka miesięcy później morderca znowu zaatakował. Tym razem wszedł za ofiarą do garażu. 25-letnia Maria parkowała samochód. Po wyjściu z niego mężczyzna oddał strzał, który ranił kobietę, ale jej nie zabił. Maria upadła na ziemię udając martwą, dzięki czemu uszła z życiem. Kobieta pomogła później policji sporządzić portret mordercy. Garaż prowadził do domu, w którym była przyjaciółka Marii. Kobieta nie miała tyle szczęścia. Została postrzelona w głowę – nie przeżyła.

Mijały kolejne miesiące, a Nocny Prześladowca wciąż grasował po mieście. Włamywał się do domów ofiar i zabijał je z nieludzkim okrucieństwem. Używał różnych narzędzi – broni, noży, maczet czy młotka. Często przed zabójstwem gwałcił swoją ofiarę.

Śledztwo

Przełom w śledztwie nastąpił 19 lipca 1985 roku, kiedy Nocny Prześladowca zgwałcił 29-letnią kobietę. Kobieta zgłosiła się na policję i pomogła sporządzić dokładny portret sprawcy. Portret pamięciowy został wysłany do wszystkich jednostek w Los Angeles i w okolicy. Ponadto do schwytania mordercy przyczynił się nastoletni chłopiec, który dostrzegł Ramireza w samochodzie. Chłopak spisał numer rejestracyjny i zgłosił sprawę na policję. Śledczy parę dni później odnaleźli porzucony samochód, w którym znajdowały się liczne odciski palców zbrodniarza. Odciski pozwoliły ustalić, kim jest morderca.

Aresztowanie i śmierć

Nocny Prześladowca został aresztowany 31 sierpnia 1985 roku. W czasie procesu nie wyraził skruchy. Został skazany na karę śmierci. Miał zostać stracony w komorze gazowej. Nie doczekał jednak wykonania wyroku, ponieważ zmarł 7 czerwca 2013 roku w celi śmierci na skutek niewydolności wątroby.

Życie prywatne

Richard Ramirez był satanistą. W czasie pobytu w więzieniu poznał kobietę, która pisywała do niego listy i uważała, że Richard jest jej pisany, a ich miłość będzie wieczna. Para wzięła ślub. Kobieta planowała zakończyć swoje życie w chwili wykonania wyroku na jej ukochanym.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

42 + = 43

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.he.wikipedia.org. Należy do domeny publicznej.