1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Nick Vujicic życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym działaczem społecznym?

Życiorys i biografia Nicka Vujicica

Nick Vujicic jest znanym mówcą motywacyjnym. Urodził się 4 grudnia 1982 roku w Melbourne.

Dzieciństwo

Nick jest synem położnej i pastora. W wyniku rzadkiej wady genetycznej urodził się bez rąk i nóg, a jedyną kończyną w szczątkowej formie jest zdeformowana stopa z dwoma palcami. Rodzice starali się zapewnić mu beztroskie, pełne miłości dzieciństwo, dzięki czemu w pierwszych latach życia Nick nie zdawał sobie sprawy, że znacząco różni się od innych dzieci.

Mimo że nawet podstawowe czynności wymagały od niego większego wysiłku i pracy, dzięki swojej determinacji do perfekcji wyćwiczył zwinność i koordynację. Wszystkie czynności nauczył się wykonywać za pomocą stopy z dwoma palcami.

Po zmianie przepisów w Australii Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów, którzy mogli podjąć edukację szkolną razem z pełnosprawnymi. Jednak gdy poszedł do szkoły często bywał gnębiony i poniżany przez rówieśników, co doprowadziło do depresji i próby samobójczej w wieku 10 lat.

Poszukiwanie drogi

W kolejnych latach Nick przeżywał rozterki związane z dorastaniem. Zastanawiał się, co będzie robił w dorosłym życiu i jak sobie poradzi żyjąc samodzielnie.

W wieku 17 lat dozorca w liceum zainspirował go do wstąpienia do chrześcijańskiego klubu młodzieżowego i wygłoszenia przemówienia o swojej wierze i przezwyciężaniu przeciwności losu. Jego przemowa wywarła bardzo duże wrażenie na słuchaczach i własnie to wydarzenie okazało się być przełomem w życiu Nicka. Wkrótce pojawiły się zaproszenia od innych organizacji. Gdy skończył 18 lat rozpoczął swoją działalność charytatywną. Niedługo potem założył organizację non-profit Życie bez kończyn. Po ukończeniu księgowości i planowania finansowego na Griffith University zdecydował, że zamieni te sporadyczne spotkania w regularną działalność i zostanie zawodowym mówcą motywacyjnym i ewangelizatorem.

Działalność

Obecnie Nick podróżuje po całym świecie, inspirując ludzi, a dzięki charyzmie porywa tłumy podczas swoich wystąpień motywacyjnych. Pisze książki, nagrywa filmy na YouTube, motywuje innych – jeździ na deskorolce, pływa, surfuje, gra w golfa i spełnia swoje marzenia.

Na podstawie własnych doświadczeń głosi, jak ważna w życiu jest wiara w Boga i jego plan. Przekonuje też, jak ważne są nasze własne działania, praca i determinacja, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wiele. Główną ideą wystąpień i działalności Nicka Vujicica jest to, by nie koncentrować się w życiu na ograniczeniach, lecz na możliwościach.

Życie prywatne

W 2012 roku ożenił się z Kanae Miyaharą, którą poznał po jednym ze swoich wystąpień. Para ma czwórkę dzieci – dwóch synów i dwie córki bliźniaczki.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 4 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Christliches Medienmagazin pro. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.