1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Maja Staśko życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym działaczem społecznym?

Życiorys i biografia Mai Staśko

Maja Staśko jest polską aktywistką i feministką.

Wykształcenie

Jest doktorantką interdyscyplinarnych studiów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Instytucie Filologii Polskiej.

Działalność

O działalności młodej aktywistki zrobiło się głośno podczas Strajków Kobiet, podczas których często wypowiadała się w telewizji na temat celu protestów. Kobieta często zabiera głos w kwestiach równości, tolerancji i praw człowieka. Szczególnie głośno o Mai zrobiło się jesienią 2020 roku, gdy wdała się w aferę z Anną Lewandowską. Konflikt dotyczył nagrania żony znanego piłkarza, w którym trenerka przebrana za otyłą osobę tańczy ubrana jedynie w tzw. fat suit i szpilki. Film wywołał negatywne reakcje zarówno internautów, jak i osób z branży. Na jego temat wypowiedziała również publicznie Staśko, która stwierdziła, że zachowanie Lewandowskiej to przejaw braku empatii z jej strony. Kobieta stwierdziła również, że „żarty z grubych osób są tak samo śmieszne, jak żarty z gwałtów”. W wyniku swoich krytycznych postów aktywistka otrzymała wezwanie od prawników Lewandowskiej do skasowania swoich wypowiedzi dotyczących feralnego nagrania. Mimo gróźb pozwami sądowymi i karami pieniężnymi publicystka doszła w końcu do porozumienia z przedstawicielami Lewandowskiej. Sprawa przyniosła Staśko duży rozgłos i popularność w social mediach i sprawiła, że aktywistka zyskała rzesze obserwujących jej działalność. Od tamtej pory co jakiś czas wypowiada się krytycznie na temat znanych osób, wywołując kolejne burze medialne. Kolejna afera, w jakiej wzięła udział dotyczyła lidera zespołu Behemoth, Nergala. Staśko zwróciła uwagę na filmik, który Adam Darski zamieścił na swoim InstaStories. Muzyk miał nabijać się z otyłego mężczyzny siedzącego przed nim w samolocie. Maja oskarżyła wokalistę o fatshaming, brak empatii oraz okrucieństwo, a jej opinię podzielili komentujący internauci.

W maju 2021 roku w mediach społecznościowych rozpętała się awantura pomiędzy Mają Staśko a dziennikarką Agnieszką Gozdyrą. Zaczęło się od opublikowania przez Staśko zdjęcia, pod którym poinformowała, że właśnie wróciła z randki. W komentarzach pod postem znalazło się wiele negatywnych i nieprzychylnych uwag na temat jej wyglądu i braku atrakcyjności, na które aktywistka zareagowała, publikując kolejne zdjęcie. Tym razem zapozowała w stringach i podwiniętym topie, pisząc że jej poczucie atrakcyjności istnieje i będzie istnieć mimo ocen i komentarzy osób trzecich. Wtedy swój komentarz zamieściła Agnieszka Gozdyra, która oznajmiła, że Staśko robi z igły widły, szukając wyłącznie atencji. Doszło do przepychanek słownym między obiema paniami, których świadkami byli internauci obecni w social mediach. Po kilkunastu kolejnych postach konflikt wygasł. Staśko skasowała nawet tweet, w którym wypominała Gozdyrze wiek.

Najnowsza aferą z udziałem Staśko jest jej konflikt z Krzysztofem Stanowskim. Zaczęło się od tego, że Maja pochwaliła się zaproszeniem do internetowego programu Stanowskiego Hejt Park. Zrobiła to ze szczególną satysfakcją, przypominając, że jeszcze niedawno dziennikarz zarzekał się, że nigdy jej nie zaprosi do swojego show. Aktywistka wytknęła mu przy okazji fakt, że w historii programu Stanowski jeszcze nigdy nie przeprowadzał wywiadu z kobietą i że prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że nie potrafi rozmawiać z płcią przeciwną. Na reakcję dziennikarza nie trzeba było długo czekać, ponieważ chwilę potem odwołał swoje zaproszenie, pisząc: „Już nie jesteś [zaproszona], pzdr.”. Swoją decyzję uzasadnił faktem, że Staśko „nie jest wystarczająco znana, ani nie jest istotną stroną w jakiejkolwiek publicznej debacie, która aktualnie by się toczyła”. Dodał też, że zachowanie aktywistki wygląda mu na obsesję. Sprawa rozchodzi się w końcu po kilkunastu tweetach.

Staśko staje się coraz bardziej rozpoznawalna, a przez wielu uważana jest za najbardziej wyrazistą twarz polskiego feminizmu.

Życie prywatne

Feministka nie wypowiada się na temat swojego życia uczuciowego, nie wiadomo więc, czy jej serce jest obecnie zajęte. Kobieta skupia się na swojej pracy i misji w mediach.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 3

Komentarze

  1. Nie zostala zaproszona do Hejt parku Stanowskiego tylko Iwony Niedzwiedz a to duza roznica bo jeden generuje 50 000 widzow a druga 2000

Podobne biografie i życiorysy

Źródła